Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

Kancelář architektury města Karlovy Vary se zajímá o parkování

Kancelář architektury města Karlovy Vary se zajímá o parkování

Parkování je veličina, která má největší dopad na fyzickou podobu měst. Příliš mnoho parkování za příliš nízkou cenu je neintuitivně jedním z hlavních důvodů nízké kvality současné výstavby, nedostupného bydlení apod.

Ilustrační foto
11. ledna 2019 - 12:00

Levné parkování dotované na úkor všeho ostatního vytváří prostředí, kde je stále obtížnější zaparkovat. KAM KV° (Kancelář architektury města Karlovy Vary) se tématu parkování bude věnovat přednáškou odborníka a dalším setkáním s občany města. V úterý 15. 1. v 18:00, KAM KV°, nám. Dr. M. Horákové 2041, Karlovy Vary.

„Srdečně zveme obyvatele města na přednášku pana architekta Bednára ze společnosti Jakub Cigler Architekti, který promluví o problematice parkování obecně, ale i o problémech spojených s parkováním v Karlových Varech.“ uvedla Jana Boukalová z KAMu.

Ideální parkovací místo je přímo před vstupem do čehokoliv, kde během dne potřebujeme být, je vyhrazené jen pro nás a je zadarmo. Přestože je tato představa nereálná, města jí vychází vstříc, protože v době, kdy se téměř vše zdá nejisté, se můžete spolehnout na jediné – všeobecný souhlas, že parkování je málo a přidáním více míst se nemůže nic zkazit.


KAM pokračuje v cyklu setkávání KAMjdeme° Už třetí setkání KAMu s občany města proběhne 29. ledna v ZŠ Jana Amose Komenského v Drahovicích. Stejně jako na prvních dvou setkáních se místním představí celý tým kanceláře a přiblíží jim svou práci. Následovat bude diskuse s občany o tom, jak se jim v Drahovicích žije, co jim zde chybí a co je trápí.

„V druhé části diskuse bychom se rádi věnovali právě dopravě v klidu, tedy parkování, a dopravní situaci v Drahovicích. Názory a zkušenosti obyvatel města jsou pro nás velmi důležité.“ doplnil ředitel KAMu Petr Kropp.

Karlovarskenovinky.cz informovala Mgr. Jana Boukalová za Kancelář architektury města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch)