Svátek má: Brigita

Regiony

Velikost textu:

Karlovarský kraj podpoří také profesionální sport

Karlovarský kraj podpoří také profesionální sport

Krajští zastupitelé na svém posledním zasedání schválili poskytnutí dotace na podporu sportovní infrastruktury profesionálního sportu.

Ilustrační foto
18. září 2020 - 12:00

Z rozpočtu Karlovarského kraje tak vyčlenili částku 4,5 milionu korun, kterou získají tři profesionální sportovní kluby v regionu.  

Do Programu pro poskytování dotací z rozpočtu Karlovarského kraje na podporu sportovní infrastruktury profesionálního sportu mohli žadatelé posílat žádosti v elektronické podobě v únoru letošního roku. Celkem byly přijaty čtyři žádosti, jedna z nich však nesplnila podmínky dotačního programu. Odbor školství mládeže a tělovýchovy hodnotil žádosti z hlediska jejich úplnosti a správnosti.

„Vzhledem k tomu, že požadované částky zbylých tří žadatelů přesahovaly stanovenou dotaci, museli jsme žádosti stejnou měrou pokrátit. Všem subjektům tak byla výše dotace zkrácena zhruba na 73% z původní požadované částky,“ uvedl radní pro oblast sportu Josef Váňa.

Mezi úspěšnými žadateli jsou sportovní klub HC Energie Karlovy Vary, který žádal peníze na úhradu nákladů spojených s provozem hokejového A týmu v KV Aréně v Karlových Varech. O dotaci na úhradu nákladů spojených s provozem sportoviště zimního stadionu v Sokolově a A týmu úspěšně žádal také hokejový klub HC Baník Sokolov a finanční podporu od kraje získal také klub VK Karlovarsko 2014 s.r.o. Ten použije peníze z dotace na úhradu nákladů spojených s pronájmem haly pro profesionální A tým volejbalu VK Karlovarska.Karlovarský kraj v letošním roce investuje do oblasti sportu 36 milionů korun. Tyto peníze budou využity na podporu sportovních aktivit dětí a mládeže, na obnovu a údržbu sportovních zařízení, na pořádání sportovních akcí, na podporu vrcholového sportu a také na podporu infrastruktury profesionálního sportu.

Informovala Jitka Čmoková za Krajský úřad Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:arch.)