Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

Karlovarský kraj představil návrh rozpočtu na rok 2019

Karlovarský kraj představil návrh rozpočtu na rok 2019

​V příštím roce by měl Karlovarský kraj hospodařit s příjmy ve výši 6, 558 miliardy korun a s výdaji, které činí 6, 780 miliardy korun.

Ilustrační foto
18. listopadu 2018 - 12:00

Schodek je oproti ľoňsku poloviční, dosahuje 222 milionů korun a vznikl z důvodu předfinancování projektů dotovaných z EU. Návrh rozpočtu schválila Rada kraje. zabývat se jím budou také krajští zastupitelé na svém zasedání 13. prosince 2018.

"Rozpočet jsme se snažili sestavit co nejzodpovědněji, hlavně v příjmové části. V daňových příjmech vycházíme z predikce ministerstva financí a jdeme vždy 4, 5 procenta pod predikci. Tak jako v roce 2017, kdy byl přebytek v částce 900 milionů korun, očekáváme přebytek i za rok 2018. Mám velkou radost, že kraj pro příští rok předpokládá investice ve výši asi 850 milionů korun, jde o investiční akce jak Karlovarského kraje, tak jeho příspěvkových organizací," vysvětlila hejtmanka Jana Mračková VIldumetzová.


K největším plánovaným investicím bude patřit například výstavba nového Domova se zvláštním režimem MATYÁŠ, který dosud sídlí v Nejdku. Další finance půjdou na výstavbu depozitáře a rozšíření prostor krajské knihovny i na opravy Císařských lázní. Počítá se samozřejmě s rekonstrukcemi a opravami silnic II. a III. tříd a silničních mostů a s řadou dalších akcí v oblasti zdravotnictví nebo školství.

Informovala Jana Pavlíková za Krajský úřad Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch.)