Svátek má: Oleg

Regiony

Velikost textu:

Karlovarský kraj přispěje na zdravotnickou osvětu

Karlovarský kraj přispěje na zdravotnickou osvětu

​Stejně jako v uplynulých letech bude i letos možné čerpat finanční prostředky z programu Karlovarského kraje, který je zaměřen na podporu zdravotnické osvěty, výchovy a zmírňování následků onemocnění.

Ilustrační foto
3. března 2018 - 12:00

Příjem elektronických žádostí proběhne v termínu od 26. března do 13. dubna.

„Chceme podpořit organizace a spolky, které sdružují osoby se zdravotním hendikepem, aby pomáhaly nejenom svým členům, ale své zkušenosti využily i k šíření osvěty široké veřejnosti a popularizaci zdravého životního stylu. V letošním roce jsme z rozpočtu Karlovarského kraje na tento dotační titul vyčlenili celkem 900 tisíc korun. Výše dotace v jednotlivém případě smí činit maximálně 200 tisíc korun, přičemž žadatel může podat i více žádostí najednou,“ uvedl radní pro oblast zdravotnictví Jan Bureš.


Dotaci lze využít například na projekty zaměřené na prevenci nemocí a úrazů, eliminaci zdraví škodlivého chování, jako je užívání drog, alkoholu a tabáku, na podporu duševního zdraví či zvyšování kvality poskytování zdravotní péče.

Podmínkou je, že projekt musí být realizován na území Karlovarského kraje. V případě, že nebude tato podmínka splněna, musí být příjemcem prokázáno, že se na něm podílejí subjekty z našeho regionu, eventuálně se týká občanů Karlovarského kraje. Podrobná pravidla, včetně kontaktů na zaměstnance krajského úřadu, kteří poskytují bližší informace k dotačnímu programu, najdete na stránkách KÚ. Informovala Veronika Severová.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch)