Svátek má: Luboš

Regiony

Velikost textu:

Karlovarský kraj smění s krajským městem pozemky pro letiště

Karlovarský kraj smění s krajským městem pozemky pro letiště

​Karlovarský kraj provede směnu pozemků s městem Karlovy Vary a získá tak území potřebné k rozšíření karlovarského mezinárodního lešitě.

Ilustrační foto
19. srpna 2018 - 12:30

Transakci ještě musí schválit krajští a městští zastupitelé. Doplatek kraje ve prospěch města činí 470 tisíc korun. Na základě směny pak může dojít k rozšíření bezpečnostní zóny kolem přistávací plochy letiště tak, aby to odpovídalo platným předpisům.

"Naše letiště má šířku přistávací ploch třicet metrů, ale některé společnosti mají v předpisech šířku přistávací plochy 45 metrů. Z toho důvodu tady nemohou některá letadla přistát. Je to například případ letecké společnosti Ryanair," uvedl náměstek hejtmanky Martin Hurajčík.

Na budování a údržbu běžeckých tratí uvolní kraj přes milion korun

Do budoucna má kraj v plánu kromě rozšíření okolí přistávacích ploch také prodloužení přistávací dráhy, kterou pak mohou využít velkokapacitní stroje, což by znamenalo velkou příležitost pro navyšování počtu cestujících a rozvoj cestovního ruchu.. Karlovarský kraj by chtěl na financování  této náročné investiční akce získat prostředky z programu Restart určeného pro strukturálně postižené regiony.

Informovala Jana Pavlíková za Krajský úřad Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch)