Svátek má: Šarlota|Zoe

Regiony

Velikost textu:

Karlovarský kraj uděluje kreativní vouchery

Karlovarský kraj uděluje kreativní vouchery

Žádejte o kreativní vouchery do 23. září 2020. ​Vyrábíte kvalitní produkty či poskytujete profesionální služby a chcete podpořit jejich prodej? Pak vám jistě přijdou vhod návrhy atraktivního obalu, webových stránek či dalších forem marketingu.

Ilustrační foto
19. září 2020 - 12:00

Nyní můžete získat dotaci formou kreativního voucheru. Neváhejte, žádosti přijímá Karlovarská agentura rozvoje podnikání do 23. září 2020.

Karlovarský kraj uděluje kreativní vouchery v rámci rozšíření současného dotačního titulu Inovační vouchery. „Jde o jednorázovou finanční podporu pro firmy a podnikatele, kteří by chtěli vylepšit design produktů nebo způsob jejich prezentace. V rámci tohoto programu rozdělíme více než 1 milion korun, maximální výše dotace je 100 000 korun,“ vyčíslil krajský radní Josef Janů. Finanční spoluúčast žadatele činí 20 % a v případě velkých podniků (počet zaměstnanců nad 250 osob) 60 %.

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo dotační program připravit a následně vyhlásit. Již při přípravě programu jsme registrovali velký zájem ze strany potenciálních žadatelů. V galerii se nám sešlo na poměry Karlovarského kraje slušné množství kvalitních kreativců. Věříme, že vouchery přinesou subjektům našeho regionu pozitivní změnu či inovace, které je posunou o krok vpřed,“ uvedl Vlastimil Veselý, ředitel Karlovarské agentury rozvoje podnikání, která zajišťuje administraci dotačního titulu.

Žádat o kreativní vouchery mohou fyzické osoby podnikající a právnické osoby se sídlem v Karlovarském kraji (např. obchodní společnosti, klastr, družstvo apod.). Pokud se rozhodnete získat kreativní voucher, prvním krokem je výběr kreativce z Galerie kreativců. Kreativní galerie je vedlejší – ale velmi důležitý – produkt celého dotačního programu. Jedná se o online databázi, ve které si vyberete pro vás vhodného kreativce podle oboru a současně se zde můžete podívat i na ukázky jejich realizací a reference. Kreativní voucher je vždy postaven na spolupráci firmy a kreativce, kdy kreativec pro firmu realizuje službu zaměřenou na široké spektrum oblastí - od tvorby grafiky, textů, videí až po produktový či průmyslový design.

Elektronický příjem žádostí o dotaci do podprogramu trvá do středy 23. 9. 2020 v 16.00 hodin a rozhodovat bude i čas podání. Veškeré informace najdete na stránkách Karlovarského kraje. Informovala Jana Pavlíková za Krajský úřad Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:arch.)