Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Karlovarský kraj začíná přijímat žádosti o kotlíkové dotace

Karlovarský kraj začíná přijímat žádosti o kotlíkové dotace

Karlovarský kraj zahájil příjem žádostí o kotlíkové dotace. Žadatelé mají k dispozici elektronický systém, díky kterému nemusí přijít na úřad podat žádost osobně.

Ilustrační foto
3. července 2019 - 12:00

Po odeslání elektronické žádosti je třeba doručit do deseti pracovních dnů listinné dokumenty na podatelnu krajského úřadu v Karlových Varech Dvorech. Celkem kraj rozdělí přes 66 milionů korun.

Ve třetí vlně kotlíkových dotací mohou o dotaci požádat majitelé rodinných domů, v nichž se nachází kotel na tuhá paliva s ručním přikládáním nesplňující 3, 4 a 5. emisní třídu. Tu žadatelé zjistí z dokladu o kontrole technického stavu, který přikládají k žádosti o dotaci.

„Na pořízení tepelného čerpadla či kotle na biomasu jde o dotaci do výše 120 000 korun, propláceno je 80 procent způsobilých výdajů, a na pořízení plynového kondenzačního kotle je dotace do výše 95 000 korun, propláceno je 75 procent způsobilých výdajů. Kombinované kotle na uhlí a biomasu už podporu nezískají,“ uvedl náměstek hejtmanky Dalibor Blažek.Pro žadatele jsou na krajských stránkách připravena instruktážní videa a chatovací okénko, aby lidé celý proces podávání žádostí bez problému zvládli.

„Podle připravených žádostí v systému je jasné, že bude o kotlíkové dotace opět velký zájem, proto doporučujeme lidem, aby s podáním žádostí neotáleli a podali je co nejdříve,“ dodal Dalibor Blažek.

Informovala Jana Pavlíková za Krajský úřad Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch.)