Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Karlovarský kraj zve obce na seminář k soutěži Vesnice roku

Karlovarský kraj zve obce na seminář k soutěži Vesnice roku

​Motivační seminář pro obce, které uvažují o účasti v soutěži Vesnice roku, připravuje Karlovarský kraj.

Hazlov
28. ledna 2020 - 12:30

Akce se uskuteční 17. března 2020 od 9 hodin v Kulturním domě v Hazlově. Obec se loni stala držitelem Zlaté stuhy pro vítěze krajského kola. Zájemci o seminář se mohou přihlásit do 31. ledna.

„Byli bychom rádi, kdyby se do soutěže hlásily i další obce z našeho kraje, proto jim tímto způsobem chceme pomoci v rozhodování a podpořit je. Na semináři získají starostové i zástupci obcí podrobné informace o podmínkách přihlášení a mohou se seznámit i se zkušenostmi vítězných obcí minulých ročníků. Pozvaní jsou i zástupci mikroregionů a místních akčních skupin, zúčastní se členové krajské hodnotitelské komise za rok 2019 a tajemnice soutěže Miroslava Tichá z Ministerstva pro místní rozvoj ČR,“ upřesnil krajský radní Josef Janů.


Účast na semináři je třeba potvrdit do 31. ledna 2020. Soutěž Vesnice roku už má za sebou dlouhou tradici a díky ní se zviditelnila řada malých obcí a jejich obyvatel. Poprvé ji vyhlásil Spolek pro obnovu venkova ČR v roce 1995 pod názvem “Soutěž o nejzdařilejší program obnovy vesnice”. Od roku 1996 je jedním z vyhlašovatelů Ministerstvo pro místní rozvoj a Svaz měst a obcí ČR, později se mezi vyhlašovatele připojilo Ministerstvo zemědělství.

Informovala Jana Pavlíková za Krajský úřad Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:kú)