Svátek má: Brigita

Regiony

Velikost textu:

Karlovy Vary hledají desítky lidí do volebních komisí

Karlovy Vary hledají desítky lidí do volebních komisí

Pro zabezpečení řádného průběhu parlamentních voleb zastupitelstva hledá Magistrát města Karlovy Vary členy a náhradníky pro okrskové volební komise.

Ilustrační foto
22. září 2021 - 12:00

V případě zapojení do práce v komisi náleží členům odměna ve výši 2 300 korun pro řadové členy, 2 600 korun pro místopředsedy a 2 700 korun pro předsedy. Odměna se daní srážkovou daní ve výši 15 %. Práce člena komise je  vhodná i pro studenty, kterým už bylo 18 let, nebo i pro seniory. Volby se uskuteční v pátek 8. října (od 14 do 22 hodin) a v sobotu 9. října (od 8 do 14 hodin). V sobotu po uzavření volební místnosti komise sečtou odevzdané hlasy a výsledky předají na pracoviště magistrátu.

Zájemci se mohou přihlásit telefonicky na čísle 353 151 223 nebo vyplněním elektronického formuláře na webu magistrátu města .Členovi okrskové volební komise musí být v den složení slibu nejméně 18 let, musí být občanem ČR a nesmí být kandidátem ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Člen volební komise má nárok na placené volno v práci nebo na uvolnění z výuky ve škole.


Karlovarskenovinky.cz informoval Jan Kopál, tiskový mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch)