Svátek má: Barbora

Regiony

Velikost textu:

Karlovy Vary připravují projekt zaměřený na integrační aktivity

Karlovy Vary připravují projekt zaměřený na integrační aktivity

Rada města na svém jednání doporučila zastupitelstvu schválení podání žádosti o dotaci ze státního rozpočtu na projekty obcí na podporu integrace cizinců na lokální úrovni v roce 2016 vyhlášené Ministerstvem vnitra České republiky.

Karlovy Vary
17.leden 2016 - 07:30

Odbor sociálních věcí připravuje projekt zaměřený na integrační aktivity. Jedná se o první projekt zaměřený na podporu integrace cizinců v Karlových Varech.

V rámci projektu, pokud MV ČR rozhodne o jeho finanční podpoře, by byly realizovány tři aktivity. U prvních dvou se jedná o kurzy pro pracovníky MM KV a pro pedagogické pracovníky mateřských a základních škol. Kurzy jsou zaměřeny na interaktivní techniky komunikace (komunikace s nespolupracujícím klientem, s tlumočníkem, stresory apod.), interkulturní rozdíly, migraci, integraci dětí cizinců. Třetí aktivita se týká úpravy dokumentů na webových stránkách MM KV včetně překladů (ruský jazyk, vietnamský jazyk, anglický jazyk) pro cizince tak, aby získali základní informace a přehled o činnostech a kompetencích jednotlivých odborů a o tom, co a jakým způsobem je možno si na MM KV či jiné příslušné instituci vyřídit v určitých životních situacích (narození, úmrtí, handicap, nezaměstnanost, podnikání apod.).


Náměstek pro sociální oblast, Michal Riško, uvedl, že je nezbytné, aby se město Karlovy Vary zabývalo otázkou cizinců žijících dlouhodobě na svém území. Projekt, který odbor sociálních věcí připravuje, je první vlaštovkou v rámci aktivit zaměřených na integraci cizinců. Pokud se podaří projekt realizovat, určitě budeme v takových aktivitách pokračovat a nadále je i rozšiřovat. Karlovarskenovinky.cz informoval Michal Riško náměstek primátora města Karlovy Vary.

(jv,Karlovarskenovinky.cz foto:arch)