Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Karlovy Vary zahájí lázeňskou sezónu v prvním květnovém týdnu

Karlovy Vary zahájí lázeňskou sezónu v prvním květnovém týdnu

Třídenní slavnosti oživí ve dnech 3. až 5. května celé centrum města a také lázeňské lesy. Veřejnosti se poprvé po kompletní rekonstrukci otevře věhlasná Goethova vyhlídka.

Karel IV na kolonádě
19. dubna 2019 - 12:00

Celý program bude postaven na tradičních prvcích jako je žehnání pramenům, průvod družiny Karla IV. městem, vyhlášený řemeslný jarmark, gurmány vyhledávaný Food Festival s atraktivním během číšníků ve stylu Vrchní, prchni nebo Jarní porcelánové slavnosti. Chybět nebude populární hraná prohlídka města v provedení Pouličního divadla Viktora Braunreitera letos na téma Karlovarská léčba. Nedělní část bude zaměřena zejména na děti.

Od pátku do neděle se na podiích, kolonádách, pěších zónách nebo v parcích představí desítky regionálních umělců i hvězdy české hudební scény, například 4TET s Jiřím Kornem nebo skupina Poetika. Všechna pouliční představení budou přístupná zdarma.

V předvečer slavnostního víkendu bude vernisáží zahájena výstava Společně do UNESCO, která v prostorách Vřídelní kolonády představí města, která se společně s Karlovými Vary ucházejí o zápis na Seznam světového dědictví UNESCO. Ve Dvořákových sadech bude instalována výstava Kreslený humor z Františkových Lázní.Zahájení lázeňské sezony v Karlových Varech patří mezi vrcholy v kulturně-společenském kalendáři města. Ani v letošním roce si ho nenechají ujít významní hosté z řad velvyslanců, členů vlády a parlamentu, přijedou zástupci českých měst a také delegace partnerských měst ze zahraničí. V rámci slavnostního večera v divadle budou vybraným osobnostem předána nejvyšší městská ocenění – čestné občanství a cena města.

Karlovarskenovinky.cz informovala Helena Kyselá, tisková mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:mmkv)