Svátek má: Gabriel

Regiony

Velikost textu:

Karlovy Vary zahájí novou lázeňskou sezónu třídenní oslavou

Karlovy Vary zahájí novou lázeňskou sezónu třídenní oslavou

První květnový víkend bude v Karlových Varech opět ve znamení zahájení lázeňské sezóny. Třídenní slavnosti osloví obyvatele města i jeho návštěvníky.

Karlovy Vary
14. dubna 2018 - 12:00

V ulicích, parcích, na kolonádách i v lázeňských lesích se představí hudebníci, divadelníci a další umělci. Chybět nebudou tradiční prvky, které k zahájení lázeňské sezóny v našem městě patří již dlouhá léta, například slavnostní večer s předáním ceny města a čestného občanství, který se letos odehraje v Karlovarském městském divadle, žehnání pramenům a slavnostní mše, průvod družiny Karla IV. nebo řemeslný trh s dobovými atrakcemi pro děti zdarma.

Zvonice v Krupce plnila i fortifikační funkci

Celým víkendem, podobně jako dalšími významnými akcemi, které se letos ve městě uskuteční, se budou prolínat prvky odkazující na výročí 100 let od vzniku samostatného československého státu. Výročí se promítne do podoby pískové sochy, kterou sochař Tomáš Bosambo opět vytvoří u Mlýnské kolonády, téma se objeví i ve vystoupeních umělců - ulicemi se budou procházet herci v dobových kostýmech a lidé se tak budou moci potkat a vyfotit s velikány jako byli Becher, Mattoni, Moser, Bayer a další. K vidění bude taneční vystoupení inspirované uplynulým stoletím. Všechna pouliční vystoupení včetně koncertů známých českých interpretů budou zdarma.

Příjezd k zásahu často komplikují hasičům špatně parkující auta (VIDEO)

Součástí programu budou i tradiční akce partnerů, tedy Jarní porcelánové slavnosti před Grandhotelem Pupp a Food Festival Karlovy Vary s během číšníků „Vrchní, prchni“.

Jarní úklid usnadní obyvatelům města velkoobjemové kontejnery


Víkendovým slavnostem bude tradičně předcházet Pálení čarodějnic, na Sokoláku s Věrou Martinovou, na Rolavě i s ohňostrojem. V Becherově vile bude v pátek odpoledne otevřena čarodějnická dílna, kde si mohou děti vyrobit čarodějnické klobouky a další doplňky.

Karlovarskenovinky.cz informovala Helena Kyselá, tisková mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary.


(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch)