Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Kompletní dopravní informace z Karlových Varů na jednom místě

Kompletní dopravní informace z Karlových Varů na jednom místě

Dopravní podnik Karlovy Vary (DPKV) přináší kompletní dopravní informace z Karlových Varů na jednom místě a online.

Ilustrační foto
25. ledna 2020 - 12:00

Právě spuštěný dopravniportal.dpkv.cz má kromě této webové stránky i aplikace pro mobilní telefony. V první vlně vychází na platformě Android (stačí zadat v Google Play Dopravni portal dpkv) a v průběhu prvního čtvrtletí 2020 bude dostupná také na platformě iOS. Uživatelé si tak tuto aplikaci budou moci nainstalovat do svých chytrých zařízení.

„Dopravní informace jsou primárně zaměřeny na cestující městskou hromadnou dopravou, na své si ale přijdou i ti, kteří k dopravě využívají individuální osobní dopravu. Cílem je poskytnout kompletní dopravní informace na jednom místě“, říká Tomáš Trtek, první náměstek primátorky města Karlovy Vary.

Dopravní portál je webová adresa, na které jsou k dispozici kompletní informace včetně interaktivního vyhledávání jízdních řádů. Pokud si návštěvník tohoto webu na titulní straně zvolí banner s autobusem a označením Dopravní informace, otevře se před ním mapa s následujícími informacemi:

  • Kde je můj autobus – zobrazí se aktuální poloha všech městských autobusů
  • Zastávkové sloupky – je možno vybrat si jakoukoliv zastávku MHD a sledovat na ní virtuální inteligentní zastávku s časy odjezdů jednotlivých linek, zpoždění na lince, nehodu atd.
  • Dále jsou v mapách vidět trasy jednotlivých denních, nočních a zvláštních linek MHD, ke kterým velmi brzy přibydou i meziměstské linky.
  • Záložka stav dopravy – znázorňuje dopravní zátěž, tedy hustotu dopravy na jednotlivých silnicích v Karlových Varech.
  • Záložka dopravní události – ukazuje na mapě aktuální uzavírky, nehody, dopravní omezení atd.  
  • Lázeňská oblast – grafické znázornění, kam je zapotřebí povolení k vjezdu, které je možno uhradit i prostřednictvím mobilní aplikace Moje DPKV.
  • Parkovací místa – znázornění všech parkovacích míst ve městě, tedy stání na parkovacích automatech či parkovištích, která jsou pod správou DPKV, včetně provozní doby, tarifu, kontaktních údajů. Na jaře budou zobrazovány i informace o volných místech na parkovištích.


Celý systém je propojený s Národním registrem dopravních informací České republiky, který je součástí Národního přístupového místa dle požadavků Nařízení s přenesenou pravomocí ke Směrnici o ITS 2010/40/EU (toto nařízení stanovuje jednotlivým členským zemím EU zřídit a provozovat informační službu (Národní přístupové místo) o všech relevantních poskytovaných dopravních informacích na svém území.

Karlovarskenovinky.cz informovala Helena Kyselá, tisková mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch.)