Svátek má: Andrea

Regiony

Velikost textu:

Konference Péče o památky a krajinu v Karlovarském kraji

Konference Péče o památky a krajinu v Karlovarském kraji

Záštitu nad konferencí převzala paní ředitelka územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu v Lokti Mgr. Romana Riegerová.

Areál kláštera Teplá
5. února 2020 - 12:00

Spolek pro dokumentaci a obnovu památek Karlovarska pořádá ve spolupráci s Karlovarským krajem v úterý 18. února 2020 v Krajské knihovně v Karlových Varech – Dvorech čtvrtý ročník konference Péče o památky a krajinu v Karlovarském kraji – prezentace činnosti spolků, obcí a dalších institucí v oblasti záchrany a obnovy památek a kulturní krajiny na území Karlovarského kraje v roce 2019.

Smyslem setkání je prezentovat veřejnosti ukázky příkladné péče o kulturní dědictví regionu, a představit vybrané realizované projekty a jejich iniciátory. Cílem konference je rovněž setkání zástupců nejrůznějších odvětví památkové péče v Karlovarském kraji a předávání si zkušeností při záchraně a obnově kulturního dědictví regionu.

Mezi přednášejícími budou pracovníci regionálních muzeí a dalších odborných institucí, starostové obcí, zástupci nejrůznějších spolků i majitelé památkových objektů. Konference je tematicky zaměřena především na regionální památky a památkou péči, její význam však jistě přesahuje rovněž do oblasti cestovního ruchu, pro který jsou realizace záchrany a obnovy kulturního dědictví regionu důležitým aspektem rozvoje.

V programu zazní přednášky na téma ochrany hornických památek v Krušných horách, obnovy zvonových fondů významných kostelů, záchrany staveb lidové architektury, či drobných památek v krajině Karlovarska, Sokolovska a Chebska. Představeny budou postupy při obnově památkových objektů prostřednictvím tradičních řemeslných postupů, či možnosti a formy prezentace kulturního dědictví v rámci expozic a mnoho dalších zajímavých regionálních příspěvků.


Program konference bude probíhat v úterý 18. února 2020 od 9.00 do 17.00 ve velkém sále Krajské knihovny v Karlových Varech – Dvorech.

Karlovarskenovinky.cz informoval Jaroslav Vyčichlo za Spolek pro dokumentaci a obnovu památek Karlovarska.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:spolek)