Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Kraj má potvrzenou dotaci na revitalizaci Císařských lázní

Kraj má potvrzenou dotaci na revitalizaci Císařských lázní

Karlovarský kraj obdržel rozhodnutí o poskytnutí dotace od Ministerstva kultury ČR na pokračování revitalizace Císařských lázní.

Císařské lázně
9. září 2021 - 12:00

Dotace je částečně navýšena podle příslibu ministryně financí Aleny Schillerové z roku 2019. V letošním roce jde celkem o 285, 6 milionu korun, v roce 2022 a 2023 to bude vždy 50 milionů korun. Kraj díky tomu může ponížit svůj podíl na financování akce.

V současné době se rekonstrukce národní kulturní památky nachází přibližně ve své polovině. „Práce na revitalizaci Císařských lázní stále běží a pokračují podle plánu, zatím stavebníci prostavěli více než 302 miliony korun včetně DPH. Vzhledem k tomu, že máme potvrzenou dotaci od ministerstva kultury, která je zásadní součástí spolufinancování přestavby, může kraj snížit svůj podíl, který původně dosahoval 539 milionů korun na 492 miliony korun. V této částce už jsou zahrnuty i výdaje na 2. etapu včetně dodatečných prací. Ty vznikly v první etapě například kvůli nově nalezeným cenným historickým prvkům, které bylo třeba oproti původnímu plánu také obnovit,“ uvedl krajský radní Patrik Pizinger.

Aktuálně byly v Císařských lázních dokončeny monolitické železobetonové konstrukce kromě prostoru atria, bourací práce, základové konstrukce mimo základových konstrukcí pro vestavbu sálu, zednické práce vyjma dozdívek a zazdívek po rozvodech, zesilování stropních konstrukcí, demontáže stávajících rozvodů a sanace venkovního zdiva. Nyní probíhají montáže rozvodů a zařízení technologických instalací, restaurátorské práce, montáž břidlicové krytiny či oprava venkovní fasády.Předpokládané výdaje na stavbu činí ze strany Karlovarského kraje 492 miliony korun, dotace MK ČR činí 385, 6 milionu korun, město Karlovy Vary přispívá 100 miliony korun.Informovala Jana Pavlíková za Krajský úřad Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:arch.kv)