Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

​Kraj nemá jisté, že se pobočka vojenské školy v Sokolově otevře

​Kraj nemá jisté, že se pobočka vojenské školy v Sokolově otevře

Hejtmanka Jana Vildumetzová: Boj o otevření pobočky vojenské školy v Sokolově nevzdáme.

Vojenská škola
4. května 2018 - 12:00

Kraj ještě stále nemá jisté, že se pobočka vojenské střední školy v Sokolově skutečně otevře. Ze čtrnácti uchazečů o studium totiž byli na základě výsledků přijímacího řízení pro pobočku v Sokolově přijati pouze dva zájemci. Podmínkou otevření vojenské školy v ISŠTE Sokolov je ale třída  počtu 15 žáků.

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová proto apeluje na vedení školy v Moravské Třebové i na ministerstvo obrany, aby se vyhlásilo 2. kolo přijímacího řízení nejen pro Moravskou Třebovou, jak má škola v plánu, ale i pro sokolovskou pobočku.

Kostel sv. Barbory v Ječovicích je dominantou obce

„Výsledky účastníků přijímacího řízení pro obor Elektrotechnika vojenské školy v Sokolově bohužel nejsou dobré, ale podobně skončilo přijímací řízení do tohoto oboru také v Moravské Třebové, kde bylo 50 uchazečů o studium, přijato je 12. Ředitel školy by nyní měl vyhlásit 2. kolo přijímacího řízení a už nyní slyšíme hlasy, že jej vyhlásí jen pro Moravskou Třebovou, nikoliv pro pobočku v Sokolově. Udělali jsme ve velmi krátké době maximum možného pro to, abychom oslovili budoucí studenty, všemi způsoby jsme propagovali otevření pobočky a ve spolupráci se společností Sokolovská uhelná a s vedením ISŠTE Sokolov pracujeme na zajištění výuky, ubytování budoucích žáků a na splnění všech podmínek. Proto velmi apelujeme na ministryni obrany i ředitele vojenské školy v Moravské Třebové, aby vyhodnotili všechny dopady možného nevyhlášení 2. kola pro Sokolov a ke konečnému rozhodnutí přistoupili se vší vážností,“ uvedla hejtmanka Jana Vildumetzová.


Podle hejtmanky se začínají ozývat i rodiče uchazečů o studium s tím, že by vyhlášení 2. kola přijímacího řízení rozhodně uvítali. „Znovu musím opakovat, že Karlovarský kraj patří mezi strukturálně postižené regiony a k jeho největším problémům patří odliv mladých lidí do jiných částí země. Nyní se jim nabízí zajímavý atraktivní obor, který rozhodně časem přiláká další uchazeče. Z těchto důvodů moc stojíme o možnost dát jim šanci v 2. kole přijímacího řízení. Kdo jiný by pro to měl mít pochopení, než ministryně obrany Karla Šlechtová, která kdysi ve vedení Ministerstva pro místní rozvoj ČR stála u zrodu programu zaměřeného na restart strukturálně postižených regionů a velice dobře ví jako rodačka z Karlovarského kraje, jak náš region nutně impuls k budoucímu rozvoji potřebuje,“ zdůraznila hejtmanka.

Otevření pobočky vojenské školy navíc zcela přirozeně zapadá do záměru ministerstva obrany zřídit ve vojenském prostoru na Doupově nové výcvikové středisko Armády ČR, využívat letiště v Karlových Varech pro potřeby vzdušných sil a zároveň získávat nové kvalifikované posily z pobočky vojenské školy. Informovala  Jana Pavlíková z KÚ.


(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch.sokolov)