Svátek má: Nora

Regiony

Velikost textu:

​Kraj přispěje nemocnicím na provoz ztrátových oddělení

​Kraj přispěje nemocnicím na provoz ztrátových oddělení

​Karlovarský kraj opět pomůže nemocnicím v Karlových Varech, Chebu, Ostrově a Sokolově financovat ztrátová oddělení.

Sokolovská nemocnice
7. června 2019 - 12:00

Pokud to schválí krajské zastupitelstvo na svém červnovém zasedání, bude na tyto účely formou služby obecného hospodářského zájmu uvolněno 110 milionů korun.

Kraj při stanovení výše vyrovnávací platby vycházel z podkladů předložených nemocnicemi. „Nemocniční oddělení, jako jsou interna, ARO či například infekční oddělení jsou pro zdravotnická zařízení v našem regionu dlouhodobě prodělečná, nicméně naprosto klíčová. Vzhledem k tomu, že je naší povinností zajistit pro obyvatele kvalitní a hlavně dostupnou zdravotní péči, je potřeba nemocnicím poslat finanční injekci, aby tato oddělení mohla i nadále bez problému fungovat. Je pro nás zásadní, že bude zachována péče v nezměněném rozsahu,“ uvedl radní pro oblast zdravotnictví Jan Bureš.


Nejvyšší vyrovnávací platbu ve výši 71,3 milionu korun by měla obdržet Karlovarská krajská nemocnice, pod níž spadají nemocnice v Karlových Varech a Chebu. Konkrétně v Karlových Varech bude podpořen chod interního, infekčního, plicního a kožního oddělení. V Chebu pak budou uvolněny prostředky na provoz anesteziologicko-resuscitačního oddělení. Podobně kraj přistoupil k řešení situace ztrátových oddělení nemocnic v Sokolově a Ostrově, které spravuje NEMOS SOKOLOV a NEMOS PLUS. Sokolovská nemocnice dostane vyrovnávací platbu ve výši 25,1 milionu korun na zabezpečení chodu očního oddělení a  oddělení soudního lékařství. V Ostrově se podpora ve výši 13,6 milionu korun bude týkat činnosti oddělení dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče.

Informovala Veronika Severová za Krajský úřad Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch.nem)