Svátek má: Marián

Regiony

Velikost textu:

Lávku na cyklostezce z Rybář do Staré Role čeká rekonstrukce

Lávku na cyklostezce z Rybář do Staré Role čeká rekonstrukce

Dřevěná lávka na cyklostezce mezi Třeboňskou ulicí v Rybářích a vlakovým nádražím ve Staré Roli v Karlových Varech projde kompletní rekonstrukcí.

Lávka na cyklostezce z Rybář do Staré Role
8. března 2023 - 12:00

Vzhledem k rozsahu prací bude můstek úplně uzavřený. Rekonstrukce bude zahájena v pondělí 13. března a dokončena nejpozději na konci dubna. Na neprůjezdnost stezky již cyklisty a chodce upozorňuje dopravní značení.

„Konec dubna je nejzazší termín dokončení rekonstrukce, pokud by panovaly výrazně nepříznivé klimatické podmínky. Celou dřevěnou mostovku a zábradlí necháme vyměnit, ocelovou konstrukci očistíme a opatříme novým nástřikem,“ vysvětluje radní města Karlovy Vary Petr Bursík.

Rekonstrukce lávky se ujme městská organizace Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary, která použije vlastní materiál.„Na vaznice použijeme smrkové dřevo, pochozí prkna lávky budou vyrobena z modřínu. Po dobu rekonstrukce bude v místě lávky vytvořen i provizorní přechod přes potok z kmenů pokácených stromů. Přechod ale bude možné použít jen na vlastní nebezpečí, rozhodně nebude vhodný pro jízdu na kole či s kočárkem,“ dodává ředitel Lázeňských lesů a parků Karlovy Vary Stanislav Dvořák.

Karlovarskenovinky.cz informovala Helena Kyselá, tisková mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:mmkv)Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
59%