Svátek má: Robin

Regiony

Velikost textu:

Lázeňské lesy a parky se od ledna spojí do jedné organizace

Lázeňské lesy a parky se od ledna spojí do jedné organizace

Organizace spravující karlovarské lesy a parky se od ledna spojí do jedné. Spojení organizací může přinést kvalitnější péči o městskou zeleň i další rozvoj.

Alžbětiny lázně - výsadba
30. listopadu 2022 - 12:00

Progresivnější vývoj nově vzniklé organizace znamená nejen zajištění standardní údržby parků a záhonů a udržení čistoty ve městě, ale otevírá se prostor i novým možnostem.

Naše představa je taková, že bychom do péče o zeleň ve městě více zapojili i veřejnost,“ naznačil plány do budoucna uvolněný člen rady města Petr Bursík. „Komunitní zahrady, pěstování květin na předzahrádkách a záhoncích, to jsou ve velkých městech velmi žádané aktivity. Rádi bychom pro ně v rámci nové městské organizace vytvořili zázemí a nabídli je seniorům nebo rodinám s malými dětmi,“ dodává  Petr Bursík.



Uspořené finance je možné dále vynaložit k revitalizacím a zahradním úpravám veřejných prostorů, obnově budov a pro nákup modernější techniky využívané při údržbě a úklidu města. „Naším dlouhodobým cílem je také vybudování nádrží k zachycení povrchové vody ve městě, sloužící pro závlahu a jako zdroj požární vody,“ uzavřel Bursík, do jehož kompetence obě slučované organizace spadají.

Karlovarskenovinky.cz informovala Helena Kyselá, tisková mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:mmkv)



Půjdete-li k volbám, koho budete volit ve druhém kole prezidentské volby?