Svátek má: Barbora

Regiony

Velikost textu:

Lázeňské lesy Karlovy Vary lákají na program pro celou rodinu

Lázeňské lesy Karlovy Vary lákají na program pro celou rodinu

Podzim s lázeňskými lesy nabídne poznání, zábavu i kulinářský zážitek.

Podzim s lázeňskými lesy
13. září 2022 - 12:00

Barevné podzimní dny babího léta jsou jako stvořené pro návštěvu lesa. Už třetím rokem proto zvou Lázeňské lesy Karlovy Vary na sobotní den strávený v lesnickém centru na Svatém Linhartu. V sobotu 24. září spojí síly s dalšími organizacemi – Střední lesnickou školou Žlutice, Správou lázeňských parků, s Hasičským záchranným sborem Karlovarského kraje nebo Rodoklubem, aby vám připravily program lákavý pro celou rodinu.

Nebude chybět ukázka hospodaření v lese – tahání dříví s koněm, lesnický traktor nebo vyvážecí souprava. Práci s motorovou pilou předvede zaměstnanec lázeňských lesů, který v letošním roce dosáhl mimořádného úspěchu, když zvítězil na Mistrovství České republiky v práci s motorovou pilou hned v několika kategoriích.

„Program bude zajímavý i pro pejskaře,“ láká na akci ředitel Lázeňských lesů Karlovy Vary, Stanislav Dvořák. „Zkušený psovod poradí, jak na neposlušnost domácích mazlíčků, a zároveň předvede ukázku náročného výcviku loveckého psa.“ 

Se svou nabídkou nezůstanou pozadu ani další zúčastněné organizace. Vyhlídku na oboru se zvěří z vysokozdvižné plošiny, úkoly a poznávání rostlin využívaných pro zkrášlení městské zeleně nabídnou lázeňské parky. Hasiči představí své zásahové vozidlo. „Pokud vás zajímá cokoliv o lázeňských lesích nebo parcích, přijďte se zeptat! V tento den budeme připraveni odpovídat na vaše otázky,“ láká dál ředitel lesů na besedu, která proběhne v místní galerii.

Sportovní nadšenci mohou kromě lanového parku vyzkoušet i chůzi a balancování na pružném popruhu nataženém mezi stromy, tedy „slackline“. Oblíbenou zábavou i sportovním zážitkem je venkovní laserová parkourová střelnice, která věrně simuluje zážitek ze skutečné brokové střelby na asfaltové holuby, a přitom je bezpečná pro dospělé i děti.

Zajímavý program plánují i studenti a žáci spřátelených škol
„Stejně jako v loňském roce přijali naše pozvání i školáci a pedagogové ze Střední lesnické školy Žlutice. Studenti jsou zdatnými mysliveckými trubači i vábiči zvěře, umí pracovat s loveckými psy a dravci a vše vám názorně předvedou. Jízdu v harvestoru lze nacvičit v trenažeru, který se využívá při výuce,“ jmenuje ředitel další připravované aktivity.

Nejmenší návštěvníci si projdou úkoly a naučnými stezkami s Velrybou Varybou a Rodoklubem, žákovským minipodnikem Základní školy Karlovy Vary, Konečná.Co dobrého je možné uvařit ze zvěřiny, ukáže kulinářská show
Na pódiu se kromě ukázek hlasů lesní zvěře a mysliveckých signálů vystřídají dvě kapely, A.S. Band a Funky Monx. Kulturní zážitek by nebyl úplný bez dobrého jídla. Letos čeká návštěvníky kulinářská show spojená s ochutnávkou i prodejem zvěřiny. Kdo si troufne na lov ryb, může si pochutnat na grilovaném pstruhovi. A po hlavním chodu přijde ten správný čas na výběrovou kávu přímo z pražírny nebo dezert v podobě nejlepší zmrzliny ve městě. U degustace kávy si vyslechnete příběh o celé její cestě z plantáží, přes pražírnu až k vám.

K cestě na Linhart využijte speciální autobusovou linku
Zábava na Svatém Linhartu, Sovově stezce, začíná v 11 a končí v 17 hodin. K dopravě lze využít mimořádnou autobusovou linku zajištěnou Dopravním podnikem Karlovy Vary. Přesné časy odjezdů a program jsou zveřejněny na webových stránkách lázeňských lesů.

Karlovarskenovinky.cz informovala Helena Kyselá, tisková mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:mmkv)Označili byste Rusko jako teroristický stát?

Ano
transparent.gif transparent.gif
28%
Ne
transparent.gif transparent.gif
44%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
28%