Svátek má: Monika

Regiony

Velikost textu:

Likvidaci bioodpadu usnadní v Karlových Varech domácí kompostéry

Likvidaci bioodpadu usnadní v Karlových Varech domácí kompostéry

Obyvatelé Karlových Varů mohou ve větší míře kompostovat bioodpad. Město zájemcům zapůjčí domácí kompostéry, které pořídilo v rámci projektu Prevence vzniku odpadů na území města Karlovy Vary.

Ilustrační foto
9. června 2018 - 12:00

K dispozici je celkem 650 domácích kompostérů tří velikostí. Náklady na jejich pořízení činily 2 440 570 korun, přičemž 85 % z této částky pokryje dotace Evropské unie z Operačního programu životní prostředí 2014-2020.    

Kompostéry získají obyvatelé, kteří se na jaře 2017 zapojili do ankety a o zařízení na kompostování bioodpadu projevili zájem. Do bezplatné výpůjčky je získají do 31. 12. 2023, následně kompostéry přejdou do vlastnictví uživatelů.

Obyvatelé si mohou vybrat, zda budou ke zpracování bioodpadu ze zahrad a domácností využívat kompostéry zapůjčené městem nebo nadále třídit do bionádob.

Pracovnice odboru technického bude postupně oslovovat zájemce zaregistrované v rámci loňského anketního průzkumu a bude je vyzývat k odpisu smlouvy o výpůjčce. Do smlouvy je nutné uvést číslo parcely, na které bude kompostér umístěn. V případě, že je pozemek v pronájmu, nebo je více majitelů, bude nutné mít souhlas všech majitelů pozemku.


Veškeré podmínky a formuláře jsou uveřejněny na webu magistrátu na stránce technického odboru ve složce Dokumenty. Informoval Magistrát města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch)