Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

Majáles Karlovy Vary odstartuje ve čtvrtek 13.července

Majáles Karlovy Vary odstartuje ve čtvrtek 13.července

Do Karlových Varů letos poprvé směřuje nový formát letních hudebních koncertů – Majáles Karlovy Vary.

Karlovy Vary
8. července 2017 - 12:00

První z nich odstartují ve čtvrtek 13. července a potrvají do páteční půlnoci. Na další se mohou návštěvníci těšit na konci srpna. Dějištěm velkých koncertů se stane areál Letního kina, hudební produkce si ale užijí i diváci v centru města, kde se na pěší zóně bude vůbec poprvé odehrávat Busking fest, neboli festival pouličního umění.

Letní koncerty představí ty nejlepší české interprety z různých hudebních žánrů, například popovou kapelu Mandrage, hip-hopery z kapely Prago Union, ska-reggae V3SKA, ale i místní vynikající hudební uskupení. Jedním z vrcholů bude též vystoupení Dana Bárty & Illustratosphere.


Kromě majálesových koncertů, odehrávajících se v Letním kině, doplní červencové termíny celodenní festival pouličního umění – tzv. Busking Fest. Busking označuje uměleckou produkci jakéhokoli typu prováděnou na veřejných místech a odměňovanou drobnými dary od kolemjdoucích diváků, tzv. „do klobouku“. Může se jednat o hudební vystoupení, divadelní či artistické představení, malování, zkrátka cokoliv, co oživuje veřejný prostor.

Tato doprovodná akce je zdarma a jednotlivé buskingové zóny budou pro návštěvníky volně přístupné v ulicích města. Informoval Magistrát města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch)