Svátek má: Otmar

Regiony

Velikost textu:

Masopustní průvod se v Chebu vydá na svoji cestu již po čtrnácté

Masopustní průvod se v Chebu vydá na svoji cestu již po čtrnácté

10. února 2018 se opět, již po čtrnácté, vydá na svoji cestu městem masopustní průvod. Průvod pořádá město Cheb ve spolupráci s Muzeum Cheb, Západočeským divadlem, Městským dechovým orchestrem a Základní školou Jindřicha Jindřicha.

Z předchozího ročníku
4. února 2018 - 12:00

Zváni jsou všichni, kteří se rádi baví a kteří si rádi zavzpomínají na staré tradice. Letošní Chebský masopust bude patřit především šaškům, kašpárkům a tradičním masopustním maskám, takovým jaké známe z pohádek a Ladových obrázků.

Město Cheb, Muzeum Cheb, Západočeské divadlo, Městský dechový orchestr a Základní škola Jindřicha Jindřicha, zvou opět všechny, kteří se rádi baví a kteří si rádi zavzpomínají na staré tradice, do masopustního průvodu.

"Přijďte se společně pobavit s veselým průvodem masek. A nezapomeňte, že jsou to právě masky, které jsou jeho největší ozdobou. Čím bude masek více, tím bude průvod pestřejší a veselejší. A téma pro letošní masku? Letošní chebský masopust bude patřit šašků, kašparům, kašpárkům a hlavně tradičním masopustním maskám, jak je známe z pohádek a ladovských obrázků. Fantazii se meze nekladou," lákají organizátoři.


Sraz všech účastníků letošního masopustního průvodu je naplánován, jako každoročně, ve 13.45 u Západočeského divadla v Chebu. Za zvuků muziky i jiného rozpustilého rachocení a lomození vyrazí průvod na svoji cestu městem ve 14.00. Od divadla se průvod vydá ulicí Obrněné brigády, Valdštejnovou ul. do Májové ul., pak třídou Svobody na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, do Březinovy ul., Dlouhou ulicí do ul. Jateční a zpět na náměstí, kde se zastaví před radnicí.

Při své cestě neporuší masky ani letos staré nepsané zákony masopustního veselí a před radnicí si vyžádají od představitelů města pro svoji další cestu souhlas k průchodu přes náměstí. Za to, že ctí stará pravidla, dostane se účastníkům průvodu odměny v podobě masopustních koblih. Po té bude cesta pokračovat přes Provaznickou ulici zpět do Dlouhé ulice. Dále projde Židovskou ulicí do Kamenné ulice, po Kostelních schodech na Kostelní náměstí a do nádvoří muzea. Jeho část projde souběžně Kostelní uličkou do náměstí krále Jiřího z Poděbrad před muzeum. Zde bude v prostoru mezi muzeem a Špalíčkem tradičně pohřben Masopust a vyhlášena nejkrásnější maska.

K masopustnímu obveselení bude po celé sobotní odpoledne v mázhausu muzea vyhrávat kapela Kartáč. Na všechny, kteří přijdou, budou v nádvoří a v mázhausu muzea čekat dobroty masopustních hodů: koláče, koblihy, perníky, něco ze zabíjačkových hodů a nápoje všeho druhu. Pro malé i velké účastníky masopustního průvodu je pak kolem 15:30 připravena pohádková férie V korunách stromů v podání Divadla Letadlo.

"Masopustní průvod má být početný, veselý a barevný. Přijměte proto pozvání také jako výzvu pro všechny, kteří nejen rádi zábavu sledují, ale rádi se jí i osobně zúčastní. Vyrobte si masku, vezměte děti a celou rodinu, přibalte dobrou náladu a přijďte i letos do masopustního průvodu. Každý je vítán, na každého se těší pořadatelé," vyzývají pořadatelé.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:muzeumcheb)