Svátek má: Bernard

Regiony

Velikost textu:

Město Boží Dar láká na Ježíškovy vánoční trhy

Město Boží Dar láká na Ježíškovy vánoční trhy

Druhou adventní sobotu 8.prosince od 10 do 17 hodin láká Město Boží Dar na Ježíškovy vánoční trhy.

Trhy
5. prosince 2018 - 12:00

Pohodový předvánoční den můžete strávit v Ježíškově městečku s rodinou či přáteli. Božídarské náměstí bude i letos hostit více než pět desítek krušnohorských řemeslníků a umělců. Proč se rádi vracejí? Organizační tým oslovuje každým rokem mnoho výrobců. Přednost na Božím Daru mají místní produkty a rukodělné domácí práce, výrobky z přírodních materiálů, staré receptury a výrobní postupy, které uchovávají tradice našich předků a původních obyvatel Krušných hor, ať již z české či německé strany hranice.

Boží Dar díky podobným prezentacím tradičních řemesel, jako jsou ruční šití rukavic, paličkování, řezbářství či bylinkářství, předává dalším generacím lásku a úctu k dávnému umu Krušnohorců. Ježíškovy vánoční trhy si od roku 2010 získaly oblibu díky vysoké kvalitě a komorní atmosféře bez spěchu a stresu.


Od 10 do 17 hodin budou na božídarském náměstí k vidění také zajímavé exempláře starých ski či lyžařského vybavení našich dědečků i pradědečků. Váš historický šatník si můžete doplnit historickými oděvy a obuví.

Pro děti i dospělé jsou připraveny ukázky krušnohorských řemesel – ruční výroba kožených rukavic a paličkování krajek - přímo v prostorách radnice na Božím Daru. V Muzeu Boží Dar si můžete prohlédnout krásné betlémy z dílny minulých generací krušnohorských řezbářů.

Od 13 hodin se přímo na náměstí uskuteční charitativní aukce Truhlářství Dorazin v projektu „Pomáháme Vašíkovi“. Od 13:30 zahraje a zazpívá skupina Silbegrim.

Ježíškovy vánoční trhy jsou místem inspirace na krásný vánoční dárek z Krušných hor. Karlovarskenovinky.cz informoval team Infocentra Boží Dar.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:ic)