Svátek má: Vít

Regiony

Velikost textu:

Město hledá způsob, jak zabránit obtěžování cestujících na nádraží

Město hledá způsob, jak zabránit obtěžování cestujících na nádraží

Město Sokolov se snaží pomoci při hledání řešení, jak zabránit tomu, aby lidé bez přístřeší obtěžovali cestující v nové odbavovací hale sokolovského nádraží.

Sokolovské nádraží
25. března 2019 - 12:00

Na tento negativní jev upozorňuje nejen veřejnost, ale také například Hospodářská a sociální rada Sokolovska. Vlastníkem objektu je přitom Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Informoval Sokolov.

„Považujeme to za problém a jev, který městu čest nedělá a je třeba se jím se vší vážností zabývat. Na možné riziko pohybu těchto osob v prostoru nádraží jsme vlastníka objektu, tedy SŽDC, upozorňovali již v době, když se rekonstrukce stanice připravovala. Při jednání se zástupci SŽDC jsme navrhovali například to, že by v prostoru stanice mohla vzniknout denní místnost se sociálním zařízením, kterou by mohli během své služby využívat policisté a strážníci,“ uvedl sokolovský místostarosta Jan Picka.

Tak by se v areálu terminálu integrované dopravy objevovali mnohem častěji, vzrostl by i počet kontrol těchto bezpečnostních složek a jejich přítomnost by určitě osoby bez přístřeší od pobytu na stanici odrazovala.

Město Sokolov rovněž upozorňovalo SŽDC, aby zvážila, jak bude řešit ochranu prostor terminálu a jakou bezpečnostní agenturu přitom hodlá využívat. „Respektive, jaký personál bezpečnostní agentury, který by měl u těchto osob respekt, při ostraze stanice nasadí. Městská policie Sokolov i Asistenti prevence kriminality mají terminál zařazený ve svých kontrolách, ale dohlížet na pořádek v tomto prostoru nemohou trvale. Ochranu prostor nádraží musí prioritně zajistit vlastník objektu,“ poznamenal místostarosta.

Město Sokolov dokonce nabízelo SŽDC, že v případě nedostatečného limitu na zajištění ostrahy stanice může nějakou přijatelnou formou finančně přispívat. „Ze strany SŽDC ale dosud není připravena denní místnost, kterou by bezpečnostní složky města a státu mohly využívat,“ podotkl Jan Picka.

Sokolovští motoristé pozor, nadchází čas blokového čištění!

SŽDC využívá bezpečnostní agenturu pouze v odpoledních a nočních hodinách a řešen tak není čas mezi tím. Což osoby bez přístřeší samozřejmě zaregistrují a v prostorách terminálu se pak vyskytují.

„Souhlasíme s Hospodářskou a sociální radou Sokolovska, že současná situace v prostorách terminálu integrované dopravy v Sokolově není optimální a hledáme možnost, jak přispět k jejímu řešení. Je ovšem třeba, aby se do tohoto procesu aktivně zapojily i další subjekty,“ dodala starostka města Renata Oulehlová.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:sokolov)