Svátek má: Artur

Regiony

Velikost textu:

Město Karlovy Vary nabídne obyvatelům novou službu

Město Karlovy Vary nabídne obyvatelům novou službu

Odpadové taxi – obyvatelé Karlových Varů budou mít od října k dispozici novou službu.

Ilustrační foto
14. září 2022 - 12:00

Město Karlovy Vary nabídne obyvatelům novou službu. Odpadové taxi pomůže s odvozem nepotřebného nábytku a jiného objemného odpadu na sběrný dvůr. „Je to alternativa ke svozu objemného odpadu, který organizujeme jednou ročně. V tomto případě nejsou občané odkázáni na pevně stanovený termín a mohou si nechat odpad větších rozměrů odvézt přímo od domu. Smyslem je pomoci občanům, kteří nemají možnost odvézt odpady do sběrného dvora vlastním dopravním prostředkem, zamezit odkládání nepotřebných věcí k nádobám na odpad a vzniku černých skládek kdekoliv na veřejných prostranstvích. I proto budeme provoz služby, kterou bude pro město zajišťovat Správa lázeňských parků, částečně dotovat, aby byla dostupná pro co nejvíce zájemců," vysvětluje náměstek primátorky města Karlovy Vary Petr Bursík.

Odpadové taxi bude fungovat od října letošního roku. Odpad bude svážet dvakrát týdně po předchozí rezervaci termínu. Uživatelé uhradí za jeden svoz odpadu o maximálním celkovém objemu cca 1 m³ 150 korun, což je zhruba polovina nákladů za naložení a dopravu odpadu do sběrného dvora. Částkou 150 korun přispěje město. Poplatek za uložení bude hrazen ze systému nakládání s odpady ve městě.

Prostřednictvím Odpadového taxi je možné odvézt nábytek, koberce, PVC lino, veškeré elektrospotřebiče, papír, krabice, plastové výrobky, sklo a také bioodpad. Naopak z likvidace prostřednictvím této služby je vyloučen veškerý odpad z podnikatelské činnosti, sanitární předměty, nebezpečný a stavební odpad (bytové jádro, okna), automobilové díly, pneumatiky a směsný komunální odpad.Služba bude dostupná ve všední dny po předchozí rezervaci termínu. Podrobné informace ke službě, jejímu objednání a úhradě najdou zájemci na webu Správy lázeňských parků www.slpkv.cz.

Karlovarskenovinky.cz informovala Helena Kyselá, tisková mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch.mmkv)Domníváte se, že nás vláda svými výroky žene do válečného konfliktu s Ruskem?

Ano
transparent.gif transparent.gif
36%
Ne
transparent.gif transparent.gif
32%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
32%