Svátek má: Mahulena

Regiony

Velikost textu:

Město Sokolov podporuje Univerzitu třetího věku

Město Sokolov podporuje Univerzitu třetího věku

Studium Univerzity třetího věku bylo v Sokolově zahájeno akademickým rokem 2007/2008 a to nabídkou dvou studijních oborů (Historie a biologie Sokolovska + Práce s počítačem), na které se přihlásilo celkem 85 seniorů ze Sokolova a okolí.

Ilustrační foto
29. listopadu 2017 - 12:00

Tento zájem nastartoval spolupráci mezi Západočeskou univerzitou v Plzni, která zajišťuje Univerzitu třetího věku již 25. rokem a Integrovanou střední školou technickou a ekonomickou Sokolov (ISŠTE), která mimo jiné poskytovala a poskytuje prostory pro výuku. ISŠTE letos slaví 60 let od otevření.

Zájem o studium byl již od počátku veliký, a proto se Univerzita třetího věku rozhodla nadšení podpořit, rozšířit nabídku studijních oborů a zajistit tak možnost účastnit se vzdělávání všem, kteří mají o studium zájem.

Důležitou součástí Univerzity třetího věku v Sokolově je samozřejmě samotné město Sokolov, které tuto „službu“ významně finančně podporuje a přispívá tím zásadně k rozvoji vzdělávání. Dovolte nám proto, abychom alespoň touto cestou poděkovali městu Sokolov za dlouholetou spolupráci a přízeň.


Přednášky U3V by se neobešly bez lektorů, kterých se za ta léta vystřídalo mnoho. Bohužel nelze všechny vyjmenovat, přestože je jejich podíl zásadní – jedná se o akademické pracovníky a odborníky nejenom ze Západočeské univerzity v Plzni, ale i z ISŠTE Sokolov, odborníky z hvězdárny a planetária v Plzni, Státního archivu v Jindřichovicích, Muzea v Sokolově, lékaře a zdravotní personál Nemocnice Sokolov a další. Také jim bychom chtěli poděkovat za jejich ochotu a spolupráci při zajišťování odborných přednášek Univerzity třetího věku v Sokolově.

V letošním akademickém roce navštěvuje Univerzitu třetího věku v Sokolově celkem 146 posluchačů. Věříme, že možnost účastnit se vzdělávání se stává důležitou součástí aktivního stáří a doufáme, že je pro všechny účastníky obohacující. Informovala na stránkách města Lucie Kopková, administrátorka pobočky v Sokolově.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch.sokolov)