Svátek má: Izabela

Regiony

Velikost textu:

Městská policie Sokolov už rozvezla a rozdala tisíce roušek

Městská policie Sokolov už rozvezla a rozdala tisíce roušek

Městská policie Sokolov se aktivně zapojila do distribuce ochranných prostředků v Sokolově a jeho částech.

Rozdávání roušek u Dukly
22. února 2021 - 12:00

Kromě mobilního stánku, který byl postaven vedle restaurace Dukla a po jeden den také u prodejny Billa, strážníci nezapomněli ani na další odlehlejší městské části, jako je třeba Šenvert, Hrušková, Novina a Stará Ovčárna.

Na Šenvertu, Hruškové a Novině šli strážníci dům od domu a všem, kdo měl zájem a byl doma, roušky předali. To samé ještě absolvují do konce tohoto týdne na Staré Ovčárně. Podle radního Petra Kubise mají lidé o roušky velký zájem, například jen u prodejny Billa rozdali strážníci během dvou hodin na 600 kusů roušek.

„Je to pro městskou policii samozřejmě práce navíc, ale musíme to zvládnout,“ uvedl Petr Kubis.

Celkem už městská policie vydala 3400 roušek. Ochranné prostředky dodané na Sokolovsko jsou určeny podle rozhodnutí vlády především pro školská zařízení a sociálně slabé. Přesto město zajistí distribuci části z nich také pro další obyvatele.

„Sokolov zajistil distribuci ochranných roušek i pro obyvatele nízkonákladových bytů a pro některé organizace poskytující sociální služby. Ať už to byl Kotec nebo Pomoc v nouzi. Roušky dostávají rovněž pasažéři Senior Expresu,“ poznamenala starostka Renata Oulehlová.

Město Sokolov své příspěvkovky v době koronarovirové podrží

Ochranné prostředky budou vydávány do vyčerpání zásob. Informoval Sokolov.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:sokolov)