Svátek má: Vítězslav

Regiony

Velikost textu:

Městská policie v Sokolově má první hybridní vozidlo

Městská policie v Sokolově má první hybridní vozidlo

Městská policie v Sokolově doplnila vozový park o nový hybridní vůz. Jedná se o Toyotu CHR, za kterou město zaplatilo 580 tisíc korun.

Hybridní vůz
6. února 2019 - 12:00

Součástí pořizovací ceny je i plná související výbava, včetně majáků a kamer. Auto je ekologické a šetrné k životnímu prostředí. Spotřeba se pohybuje kolem 5 litrů benzinu na 100 kilometrů. Elektrobaterie se dobíjí při jízdě.

Město se rozhodlo pro koupi po autonehodě a vyřazení policejní Škody Octavie. „Jedná se o předváděcí vůz a cena byla více než příznivá. K tomu šetříme nejen spotřebu ale i ekologii,“ řekla starostka Renata Oulehlová.Nákup vozidla si pochvaluje zástupce velitele Jiří Novák. „Posádka má k dispozici v kufru vozidla startovací booster na startování vozidel, což lidé využívají zejména teď v zimě. Dále zde máme defibrilátor, blokační botičku proti odjetí vozidel a další pomocné prvky, které strážníci dnes a denně potřebují ke své práci v terénu," řekl Jiří Novák.

Městská policie používá k výkonu služby čtyři služební vozidla. Jeden další vůz slouží pro potřeby Záchranné stanice pro zvířata na ranči Vránov. Informovala Pavla Sofilkaničová, oddělení za Sokolov.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto.sokolov)