Svátek má: Dana

Regiony

Velikost textu:

Můžete získat certifikát "Original product of Sokolovsko"

Můžete získat certifikát "Original product of Sokolovsko"

Na území okresu Sokolov se mohou malí a střední podnikatelé zapojit do dvou zajímavých aktivit, které marketingově podporují regionální podniky.

Certifikát
15.únor 2017 - 07:30

Jedná se o certifikace značky „Original product of Sokolovsko“ a soutěž Tradiční výrobek roku. Na jaře 2017 se uskuteční již 4. ročník certifikací značky „Original product of Sokolovsko“.

Pokud výrobci splní podmínky oprávněnosti jak pro výrobce, tak i pro výrobek a požádají v termínu o udělení značky, žádost posuzuje certifikační komise. Získají-li min. 10 bodů za jedinečnost, komise jim udělí certifikát, tzn. právo užívání značky "Original product of Sokolovsko".


Celkem je již certifikováno 9 regionálních výrobků ze Sokolovska. Jsou na odkaze: http://www.sokolov-vychod.cz/original-product-of-sokolovsko Značka garantuje především původ výrobku v regionu, kvalitu, jedinečnost a přímou návaznost na dané území.

Jedním z bodovacích kritérií je tradice výroby, v rámci které je možné prokázat i u začínajícího výrobce návaznost na tradiční výrobu na tomto území. Na své využití tak čekají v historii úspěšné řemeslné výroby např. paličkování krajek, výroba dřevěných hraček, umělecké truhlářství nebo perleťářství. Informoval Městský úřad Sokolov.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:sokolov)