Svátek má: Zlata

Regiony

Velikost textu:

Muzeum Cheb připomene narození Albrechta z Valdštejna

Muzeum Cheb připomene narození Albrechta z Valdštejna

V den výročí jeho narození pohovoří o této výjimečné osobnosti třicetileté války a o valdštejnské tradici v Chebu pracovnice muzea Markéta Janáková a Alena Koudelková.

Muzeum Cheb
11. září 2020 - 12:00

Postava Albrechta z Valdštejna vyvolává dodnes vášnivé debaty mezi historiky. Zaslouží si pozornost člověk, který zradil svého císaře a krále proto, aby měl větší moc? Nebo se stal tento politik, obchodník a armádní velitel obětí intrik, které ho dovedly až na práh smrti? Ať už se přikláníte k té či oné teorii, určitě by vám neměla uniknout přednáška, kterou přichystalo Muzeum Cheb.

Právě v muzeu se v rámci projektu Národního památkového ústavu „Valdštejnové – Lvi ve službách císařů“ koná přednáška s názvem „Invitia Invidia“, která je zasvěcena Albrechtu z Valdštejna, jedné z nejvýznamnějších postav českých i evropských dějin.

Dvakrát vyšší návštěvnost hlásí krajská muzea a galerie

V den výročí jeho narození pohovoří o této výjimečné osobnosti třicetileté války a o valdštejnské tradici v Chebu pracovnice muzea Markéta Janáková a Alena Koudelková. Přednáška se koná v pondělí 14. září od 17 hodin ve Valdštejnské obrazárně Muzea Cheb.

Informovala Jitka Čmoková za Krajský úřad Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:arch.muz)