Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Muzeum Karlovy Vary představí loutky Antonína Neumayera

Muzeum Karlovy Vary představí loutky Antonína Neumayera

​Karlovarské muzeum přichystalo výstavu autorských loutek, zasazených do původních kulis. Jejich autorem byl také akademický sochař Václav Lokvenc.

Výstava autorských loutek
14. září 2021 - 12:00

Expozice mapuje fenomén Loutkového divadla Antonína Neumayera od jeho založení v 60. letech 20. století coby průkopnického černého divadla a pantomimy, i další období, kterým byla čtyřicetiletá dráha divadla pro děti ovlivněna.

Výstava návštěvníky seznámí s kulturním děním v Karlových Varech let šedesátých, s výraznou osobností mima a herce Antonína Neumayera a vzdá hold neúnavné práci loutkohereček.. S dílem tohoto souboru se v dětství téměř jistě setkal každý, kdo v Karlových Varech a okolí vyrůstal a mnohým možná na výstavě vyvstanou zapomenuté vzpomínky z dětských let.
 


V rámci výstavy budou pro děti připravené pracovní listy. Muzejní kavárnu vyzdobí svými jemnými linoryty ze světa fantazie česko-německá umělkyně Adéla Knajzl, vnučka Václava Lokvence, která vystaví svůj cyklus Gewesen - Stvoření, která bývávala.

Součástí výstavy bude doprovodný program, který nabídne workshopy, promítání unikátních filmů a představení loutkového divadla. Vernisáž výstavy se uskuteční dne 15. září.Informovala Jitka Čmoková za Krajský úřad Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:muz kv)