Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Muzeum Sokolov připravilo online přednášku „Umění v Sokolově“

Muzeum Sokolov připravilo online přednášku „Umění v Sokolově“

​I přesto, že nadále zůstávají návštěvníkům uzavřena muzea a galerie, nepřijdou milovníci umění o poznání a zajímavé informace.

Muzeum Sokolov
28. října 2020 - 12:00

Muzeum v Sokolově pro ně totiž připravilo online přednášku na téma Umění v Sokolově. Na facebookovém profilu muzea ji mohou lidé zhlédnout kdykoliv a dozvědět se tak například informace o Hornickém domě a pamětních deskách ve městě a okolí.

Tato přednáška představuje již vydanou publikaci Umění v Sokolově od autorů Marcela Fišera a Michaela Runda. Jedná se o knihu, která se věnuje umění ve veřejném prostoru v Sokolově a okolí, a to od konce 19. století po současnost.

Ředitel Muzea Sokolov Michael Rund v přednášce představuje nejen samotnou publikaci a její obrazový materiál, ale přidává další historické zajímavosti, které se již do knihy nevešly. Sledující se tak dozví informace o historii pomníků a pamětních desek, o umění jako doplňku architektury, volných sochách a také o Hornickém domě v Sokolově.Online přednášku je možné zhlédnout na facebookovém profilu Muzea Sokolov, kde jsou umístěna i další videa.

Informovala Jitka Čmoková za Krajský úřad Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:arch.muz)