Svátek má: Dobroslav

Regiony

Velikost textu:

Na Jižním lomu v Sokolově je opět uklizeno

Na Jižním lomu v Sokolově je opět uklizeno

Na Jižním lomu je díky pomoci lidí z VPP opět uklizeno. Městská policie Sokolov využívá zaměstnance z veřejně prospěšných pracích (VPP) od loňského roku.

Úklid Jižního lomu
14. května 2022 - 12:00

Přestože z lokality garáží na Jižním lomu více než polovina staveb zmizela a dvě závory brání vjezdu lidem, kteří tady s oblibou zakládali černé skládky, v dalších částech této oblasti se stále najde nepořádku více než dost. Takže nezbývá, než tady čas od času pořádně uklidit. Tohoto úkolu se opět ujali lidé zaměstnaní ve veřejně prospěšných pracích (VPP), kteří se před časem postarali rovněž o úklid kolem garáží.

Městská policie využívá zaměstnance z VPP od loňského roku. Šest z nich, kteří jsou zařazení do pracovní pozice uklízeč na Městské policii Sokolov, mělo plné ruce práce po dva dny. Pomohli jim ještě dva pracovníci z veřejné služby. Nepořádku bylo tolik, že jím postupně naplnili celkem tři velké kontejnery přistavené společností SOTES. Složení odpadu bylo tradičně poměrně pestré a samozřejmě nemohly chybět staré pneumatiky.

Kdy bude černým skládkám na Jižním lomu konec? To se dá snad odhadnout alespoň v případě pozemku s garážemi. Podstatná část záměru, a to odstranit opuštěné a zchátralé garáže, je splněna. Zmizelo více než na 130 garáží, které město vykoupilo. A plánuje, že by na uvolněném území vznikl revitalizovaný prostor podobný tomu, jaký je za Krejcarovou lávkou.Výkup starých garáží na Jižním lomu definitivně skončí k 30. červnu letošního roku. Město vykupuje v této lokalitě pozemky včetně garáží už od konce roku 2017 a většinu jich získalo. Pro odkup pozemků s garážemi je stanovena pevná (nepřekročitelná) kupní cena 10 000 Kč.

Informovalo město Sokolov.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:sokolov)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
12%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
55%