Svátek má: Dana

Regiony

Velikost textu:

Na spolupráci mládeže mezi Aší a Selbem půjdou evropské peníze

Na spolupráci mládeže mezi Aší a Selbem půjdou evropské peníze

​Mladí lidé z Aše a Selbu se zúčastní projektu "Evropa - velmi blízko", který se zaměří na společné aktivity umělců, vědců či odborníků v oblasti českého a bavorského příhraničí.

Ilustrační foto
12. července 2019 - 12:00

Projekt plánovaný na jeden a půl roku získal podporu z programu EÚS 2014 - 2020 mezi Českou republikou a Svobodným státem Bavorsko. Rozhodli o tom členové Monitorovacího výboru programu začátkem června na svém jednání v Plzni. V rámci programu bude možné zrealizovat dalších 7 projektů v celé dotační oblasti.

Projekt „Evropa – velmi blízko” dostane dotaci v celkové výši 185 880 EUR. „V rámci společných aktivit se uskuteční výstavy, workshopy, diskusní fóra. Jejich tématem se stane především integrita a budoucnost Evropy. Je důležité, aby o tom mluvili právě mladí lidé,” uvedl krajský radní Josef Janů.

Bližší informace k možnostem spolupráce a nabídce konzultací k podmínkám přiznání dotace  naleznou zájemci na stránkách programu. Na této stránce jsou k dispozici i kontakty na všechny pracovníky administrující projektové žádosti a je možné se na ně v případě zájmu o podporu záměru v příslušném kraji obrátit.Pro příjem žádostí je i nadále uzavřena celá osa č. 1 Výzkum, technologický rozvoj a inovace. Žádosti je možné předkládat do prioritní osy 2 Ochrana životního prostředí a účinné využívání zdrojů, prioritní osy 3 Investice do dovedností a vzdělávání a 4. prioritní osy Udržitelné sítě a institucionální spolupráce.

Informovala Jana Pavlíková za Krajský úřad Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:kú.)