Svátek má: Patrik

Regiony

Velikost textu:

Na své cestě se Pavel Vodička zastavil i v Chebu

Na své cestě se Pavel Vodička zastavil i v Chebu

Běžec, aktivista, zakladatel první veřejné lednice v Praze se na své běžecké trati zastavil v Chebu.

Pavel Vodička místostarostka Eva Horná
19. června 2018 - 12:00

Pavel Vodička, vcelku nenápadný mladý muž, se dnes objevil na chebské radnici. V rukou držel propagační letáky s nadpisem „Chodci nejsou Nesmrtelní“. Ve své kanceláři ho přivítala místostarostka Eva Horná, v jejíž gesci je odbor sociální a zdravotní.

„Po chvilce jsem žasla, jaký hnací motor tohoto mladíka zavedl na západ Čech. Běhá pro dobrou věc napříč republikou i evropskými státy. Vypravil se na delší cestu, na které nese pomyslnou štafetu osvěty v oblasti bezpečnosti, ochrany života a zdraví a první pomoci. Jak sám řekl, je sólista. Běhá, aby upozornil na nešvary společnosti. Navázal spolupráci s Asociací Záchranný kruh a našel si i partnera – Zdravotní pojišťovnu MV ČR. Jeho úsilí a snaha o zřízení stanoviště zdravotnické záchranné služby ve Vandsdorfu se datuje od roku 2013,“ popsala místostarostka Horná.

Pavel inicioval pořízení automatického defibrilátoru (AED) pro městskou policii Varnsdorf. V loňském roce rozjel kampaň proti plýtvání potravinami a založil první veřejnou lednici v Praze.

„Běhám, abych si vyčistil hlavu. Je tolik věcí, na které bych rád upozornil. Na našich silnicích umírají zbytečně lidé. První pomoc je základem záchrany lidského života. Na to při setkávání s veřejností především apeluji. Rozdávám letáky, navštěvuji politiky, lékaře, zástupce měst a obcí a hlavně mluvím s lidmi. Jsem sám, ale na svých cestách se setkávám s pochopením i pomocí. Není toho málo, ale také ani moc. Věřím, že moje poselství přinese své ovoce. Jsou lidé, kteří potřebují pomoc, a na to nesmí nikdo z nás zapomínat. Já pomáhám osvětou a během. Snad se další časem přidají,“ vyprávěl Pavel.


„Naše setkání bylo zajímavé, poučné i trochu smutné. Uvědomila jsem si o to více, jak je třeba si takových lidí, jako je Pavel, vážit. Vzala jsem si propagační materiály, předala pár kontaktů na lidi, kteří by mohli pomoci, a vtiskla Pavlovi pár peněz. Věřím, že tento článek nezůstane bez povšimnutí. Vždyť kdo z nás umí správně poskytnout první pomoc? A je to jen zlomek toho, co můžeme pro druhé udělat,“  vyjádřila Eva Horná.

Chcete se o Pavlově cestě dozvědět více, navštivte:  RUN FOR LIFE, www. pavelvodicka.info. Informovala Simona Liptáková, tisková mluvčí Městského úřadu Cheb.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:mú cheb)