Svátek má: Jaromír

Regiony

Velikost textu:

Na Úřadu práce ČR je možné vyřídit většinu záležitostí elektronicky

Na Úřadu práce ČR je možné vyřídit většinu záležitostí elektronicky

Úřad práce ČR přistupuje proto s účinností od 16.března 2020 k některým organizačním změnám, které omezí osobní kontakt s veřejností a eliminují tak riziko šíření nákazy koronavirem jak v případě klientů, tak i samotných zaměstnanců úřadu.

Ilustrační foto
16. března 2020 - 12:00

Přijatá opatření nebudou mít dopad na poskytování služeb klientům.

V důsledku maximální snahy o zajištění ochrany zdraví veřejnosti i zaměstnanců a současně všech klíčových činností, zejména pak řádné výplaty dávek, přistupuje Úřad práce ČR k následujícím organizačním opatřením:
  • ÚP ČR vyzývá veřejnost, aby s jeho zaměstnanci komunikovala primárně elektronicky, prostřednictvím telefonu nebo provozovatele poštovních služeb.
  • ÚP ČR rovněž žádá klienty, aby důsledně zvážili, zda je nutné realizovat podání, která není možné učinit elektronicky, okamžitě. Jeho zaměstnanci jsou připraveni konzultovat s lidmi jednotlivé případy „na dálku“ a najít jiná vhodná řešení, bez negativních dopadů na veřejnost.
  • Tiskopisy a další důležité dokumenty mohou lidé odevzdat také do schránek umístěných obvykle při vstupu na příslušné kontaktní pracoviště ÚP ČR, případně na jiném viditelně označeném místě.
  • Výplata dávky v hotovosti nebo v poukázkách proběhne v případě jednotlivých klientů po předchozí telefonické domluvě.
  • Osobní jednání bude umožněno po předchozím objednání.Žádosti, které si klienti běžně vyřizují na příslušném kontaktním pracovišti ÚP ČR, je možné zaslat též e-mailem, a to i bez zaručeného elektronického podpisu. Pokud klient touto cestou požádá o jakoukoli dávku vyplácenou Úřadem práce ČR, je nutné, aby do žádosti uvedl také své telefonní a emailové spojení. Zaměstnanci ÚP ČR jej tak, v případě nutnosti, mohou kontaktovat a předejít případným nesrovnalostem. Další praktické informace pro občany jsou k dispozici na webových stránkách Úřadu práce ČR.

Karlovarskénovinky.cz informovala Kateřina Beránková, tisková mluvčí ÚP ČR.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:upcr)