Svátek má: Patrik

Regiony

Velikost textu:

Na zámku Kynžvart vystavují malí výtvarníci

Na zámku Kynžvart vystavují malí výtvarníci

Pod heslem "Máš nápad pro cyklostezku" se v uplynulých měsících konala výtvarná soutěž pro děti ze základních škol v českém a bavorském příhraničí.

Zámek Kynžvart
7. července 2018 - 12:00

Školáci měli nakreslit nebo jinak ztvárnit své představy o tom, jak by se daly oživit a zatraktivnit cyklostezky a trasy na našem území. Do projektu se z Karlovarského kraje zapojily základní školy ze Tří Seker, Dolního Žandova a Lázní Kynžvart, ze sousedního Bavorska pak školáci z obcí Weissenstadt, Schönwald a Selb.

Soutěž je součástí projektu Clara III, její organizaci zajišťoval Dobrovolný svazek obcí Mariánskolázeňsko společně s německými partnery. Děti vytvořily více než 150 kreseb a modelů, které jsou do konce července vystaveny v salonku zámku Kynžvart. 

„Objevovaly se prvky známé z dětských hřišť, stránky s občerstvením, prvky dopravní bezpečnosti a vodní prvky jak ve formě přírodních nádrží, tak ve formě technických prvků. Bavorské děti si navíc přály například místo pro stanování nebo kontaktní zoo,“ popsal výtvarná dílka manažer projektu Josef Švajgl.

Malí výtvarníci dostali za svou práci dárky od Karlovarského kraje a Dobrovolný svazek obcí Mariánskolázeňsko přidal oblíbené sladkosti.

Podpořte památky z našeho regionu v on-line hlasování

Clara III je tříletý projekt, který potrvá do září roku 2019. Dobrovolný svazek obcí Mariánskolázeňsko v něm spolupracuje kromě vedoucího partnera Karlovarského kraje dále s městem Cheb a s partnery z Bavorska – s Vládou Horních Frank, s městem Bayreuth, se zemskými okresy Wunsiedel a Hof. Tématem společných aktivit je rozvoj cestovního ruchu a cyklodopravy v dotačním území.  

Informovala Jana Pavlíková  za Krajský úřad Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:zámek kynžvart)