Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

Nehoda dvou nákladních aut zavřela na dlouhé hodiny provoz na D6

Nehoda dvou nákladních aut zavřela na dlouhé hodiny provoz na D6

Hasiči ze čtyř jednotek vyjížděli v pondělí po desáté hodině dopoledne k dopravní nehodě dvou nákladních aut na silnici D6 u Sokolova. Zraněného řidiče z nákladního auta transportoval do nemocnice vrtulník.

Nehoda na D6
31. července 2018 - 12:00

Nákladní auto po nárazu do stojícího kamionu skončilo zcela zdemolované, v kabině jel pouze řidič, který byl v době příjezdů hasičů na místo již mimo vozidlo. Na žádost posádky záchranné služby zajistili hasiči přímo na dálnici místo pro přistání vrtulníku, ten transportoval muže do nemocnice. Řidič kamionu byl nezraněný, stejně tak posádka osobního auta, které se vyhýbalo nehodě a skončilo v náspu podél silnice.


Provoz v jízdním pruhu ve směru z Karlových Varů na Sokolov byl zcela uzavřený, před místem nehody se vytvořila dlouhá kolona. S ohledem na parné počasí začali hasiči řešit, jak se postarat o osoby v čekajících autech. Nakonec po dohodě s policií bylo umožněno osobním autům otočení se v koloně a v uzavřeném protisměru odjet na nejbližší sjezd. V koloně tak zůstala pouze nákladní auta, s jejichž řidiči byli hasiči v kontaktu pro případ například zajištění pitné vody.

Hejtmanka vyhlašuje dobu zvýšeného nebezpečí vzniku požárů

Krátce před druhou hodinou odpoledne byl zprovozněn jeden jízdní pruh, hasiči na místě nehody dále řešili přeložení nákladu z havarovaného nákladního auta a asistenci při naložení na odtahovou službu.

Karlovarskenovinky.cz informoval por. Ing. Martin Kasal, DiS, tiskový mluvčí HZS Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:hzs)