Svátek má: Mahulena

Regiony

Velikost textu:

Nejdečtí čtvrťáci se učili podnikat, na jarmarku vydělali 13 tisíc korun

Nejdečtí čtvrťáci se učili podnikat, na jarmarku vydělali 13 tisíc korun

Čtvrťáci z Nejdku si díky Spořitelně vydělali na středečním jarmarku přes 13 tisíc korun. Peníze chtějí využít na netradiční školní výlet.

Čtvrťáci z Nejdku na jarmarku
30. listopadu 2017 - 12:00

Od začátku školního roku se děti ze ZŠ Nejdek seznamovaly v projektu Abeceda peněz se světem byznysu. Své znalosti průběžně přenášely do praxe. Vybudovaly podnik „Minipodnikatelé IV.A“ a své první výrobky úspěšně prodaly na dnešním jarmarku v pobočce České spořitelny. Prodejem vánočního cukroví a sušených plodů si vydělaly 13.118  korun.

„Projekt Abeceda peněz se mně i dětem velice líbil. Děti byly nadšené a akční, pracovaly ve dvojicích, ve skupinách, skoro všechny se zapojily do výroby. Nejvíce se těšily na jarmark,“ popsala přípravy třídní učitelka Irena Mihališinová.


Ze všeho nejvíc podle ní děti bavil prodej na stáncích, ocenily možnost doopravdy si to vyzkoušet. „Dokonce hýbaly s cenami výrobků - podle toho, jak o ně byl či nebyl zájem. A někteří z žáků se zhlédli v propagaci,“ dodává. Zejména děti, kterým jdou lépe počty, se podle ní naučily mnoho nového. Karlovarskenovinky.cz informovala Marta Vokurková.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:mv)