Svátek má: Helena

Regiony

Velikost textu:

Nejlepší novodobé Prokopy Diviše již v Ostrově znají

Nejlepší novodobé Prokopy Diviše již v Ostrově znají

Motivační program Prokopa Diviše pro školní rok 2018/19, který pro studenty elektrooborů z partnerských škol Skupiny ČEZ již potřetí vyhlásila ČEZ Distribuce společně s Asociací energetických manažerů, má v případě SPŠ Ostrov již své vítěze.

Společné foto vítězů
16. května 2019 - 12:00

Deset nejlepších z druhého až čtvrtého ročníku studia oboru elektrotechnika si tak v polovině května převzalo diplomy a symbolické šeky s částkami 16, 11, 7 a 3,5 tisíce korun podle toho, na jakém místě se umístili.

Motivační program Prokopa Diviše je vlastně o tom, že po celý školní rok sbírají budoucí elektrotechnici body podle toho, jak jim to jde ve škole i mimo ni, například v odborných soutěžích a dalších aktivitách nad rámec běžného studia. Hlavní motivací k dobrým studijním výsledkům je pochopitelně peněžitá odměna (16 000, 11 000 a 7 000 Kč, dle umístění na 1. – 3. místě, a to v každém od druhého ročníku výše) od ČEZ Distribuce. V případě studentů z 2. ročníku SPŠ Ostrov, ovšem na třetím místě skončili hned dva, tudíž se 7000 Kč mezi ně dělilo.  

„Motivační program jsme pro daný školní rok vyhlásili už potřetí a zájem o něj se mezi studenty stále zvyšuje. Ti, kteří se do programu zapojí, získají nejen ocenění, ale především mají výhodu i při hledání dalšího uplatnění u naší společnosti,“ říká Tomáš Murtinger, ředitel úseku Finance a správa společnosti ČEZ Distribuce.

Jeho slova o zvyšujícím se zájmu potvrdil i ředitel školy Pavel Žemlička: „Motivační program Prokopa Diviše byl určitě opět pro všechny, co se do něj zapojili, příjemným zpestřením výuky. Pěkné finanční částky pro nejlepší jsou opravdu motivační, jak prospěchově, tak i kázeňsky. Pochopitelně se tím zvýšil i zájem žáků o odborné práce a tematicky zaměřené mimoškolní aktivity.“ 

Jednoduše řečeno, každý kdo po celý školní rok splňoval určitá kritéria, měl šanci uspět. Nejdůležitější byl pochopitelně dobrý školní prospěch, dále aktivita během výuky, účast v programech a projektech pořádaných Skupinou ČEZ i těch dalších. Celoroční samozřejmostí pak byla takzvaná studijní bezúhonnost. Tedy žádná snížená známka z chování či jiný postih za nekázeň a přestupky proti školnímu řádu.

Řidiči mají v Mariánských Lázních dvě nové dobíjecí stanice

A kdo si odnesl některý z šeků s výše vypsanými částkami, přičemž takto finanční prostředky může třeba využít v rámci dalšího vzdělávání? Z druhého ročníku to byli David Buchtel (1), Stanislav Strejček (2) na dvou třetích místech Tomáš Koudelka a Martin Louda. Z třeťáků se z finančního ocenění radovali Anna – Marie Daňková (1), Ondřej Kreč (2) a Jaroslav Hrubý (3).  V případě čtvrtého ročníku získali diplom a finanční odměnu Vladimír Veselý (1), Matyáš Hlivák (2) a Jan Ullman (3). Vloni přitom coby studentka 2. ročníku získala Anna – Marie Daňková 11 000 Kč za druhé místo a Matyáš Hlivák z 3. ročníku 16 000 Kč za první místo. Ten si ovšem letošní umístění a tím i výši získaných financí prohodil s Vladimírem Veselým, který vloni skončil druhý.

Do pilotního projektu Motivačního programu Prokopa Diviše bylo ve školním roce 2016/2017 zapojeno 5 škol v různých regionech České republiky. Celkem se programu zúčastnilo více než 500 studentů a oceněno bylo 45 z nich. Ve druhém ročníku se již počet partnerských škol Skupiny ČEZ zdvojnásobil a stejně tak i počet zúčastněných studentů a oceněných. Třetí ročník obnáší rovněž 10 partnerských škol. Kolik studentů se celkem do motivačního programu zapojilo, bude ovšem známo až po předání posledních šeků a diplomů. Stejně tak i počet oceněných, neboť stejně jako v případě SPŠ Ostrov se může stát, že se jich bude o některé umístění dělit více.

Karlovarskenovinky.cz informoval Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro severozápadní a střední Čechy.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:čez)