Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Nekrmte přemnožené divočáky, vyzývá sokolovská radnice

Nekrmte přemnožené divočáky, vyzývá sokolovská radnice

Přemnožená prasata po oteplení opět dělají vrásky nejenom myslivcům. Ta se totiž pravidelně vydávají do obydlených částí měst.

Ilustrační foto
15.únor 2016 - 07:30

Na noční toulky do parků vyráží divočáci i v Sokolově. Nejenom, že divočáci ničí zeleň ale můžou ohrožovat i případné kolemjdoucí, třeba při venčení psů. Starosta Jan Picka vyzývá lidi k opatrnosti a především zdůrazňuje, že v žádném případě by je lidé neměli přikrmovat.


„Případy výskytu divočáka ve městě se stávají bohužel pravidelností a je to mimo jiné také tím, že kromě trávníků, které jim zachutnaly, se množí případy, kdy lidé chystají krmení právě pro divočáky. Není asi potřeba připomínat, jak nebezpečné zvíře divoké prase je. Momentálně usilovně pracujeme na tom, aby bylo přemnožení divočáků v okolí města regulováno povoleným odstřelem“. Dodává starosta.

Lidé by měli být opatrní například při venčení psů, neměli by je nechávat na volno. Divoké prase by na zvíře mohlo zaútočit. Pokud procházíte v noci třeba kolem parku a uvidíte kance, je dobré zvonit klíči, dupat nebo nahlas mluvit, abyste ho hlukem vyplašili. Informují stránky města Sokolov.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch.mp.pz)