Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Nenechte si ujít tradiční Velikonoční jarmark v Chebu

Nenechte si ujít tradiční Velikonoční jarmark v Chebu

​Ačkoliv je Muzeum Cheb uzavřeno kvůli rekonstrukci, návštěvníci se nemusí bát, že by přišli o tradiční Velikonoční jarmark.

Ilustrační foto
10. dubna 2019 - 12:00

Jarmark se zde uskuteční v sobotu 13. dubna od 10 hodin. Kromě početných zastavení věnovaných řemeslu a rukodělné výrobě nebude chybět ani bohatý doprovodný program. Na všechny, kteří chtějí strávit příjemný a inspirativní den v muzeu, se již nyní těší jeho pracovníci.

Díky probíhající rekonstrukci bude jarmark sice o něco menší, ale návštěvníci nebudou ošizeni o nic zásadního, na co jsou z minulých let zvyklí. Čeká je řada řemeslných ukázek, které si budou moci také sami vyzkoušet. Těšit se mohou na paličkování, výzdobu velikonočních vajíček, pletení pomlázek a košíků, předení na kolovratu, perníkářskou dílnu a mnohé další. Se svými výrobky pro jarní a velikonoční výzdobu se rovněž představí studenti Střední integrované školy v Chebu.


V programu jarmarku nebudou chybět ani oblíbená vystoupení dětských souborů ze základních a mateřských škol. S pásmem povídání a písniček nazvaným Od masopustu k Velikonocům přijde i chebská divadelní skupina Čaplíni. Více informací o akci, která bude probíhat až do 17 hodin, najdete na internetových stránkách Muzea Cheb.

Informovala Veronika Severová za Krajský úřad Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch.)