Svátek má: Dobroslav

Regiony

Velikost textu:

Nenechte si ujít Zahradní slavnost v Letohrádku Ostrov

Nenechte si ujít Zahradní slavnost v Letohrádku Ostrov

​Ještě nemáte plány na víkend? Pak přijměte pozvání Galerie umění Karlovy Vary na Zahradní slavnost, která se uskuteční v neděli 28. května v Letohrádku Ostrov a v přilehlém zámeckém parku.

Letohrádek Ostrov
25. května 2023 - 12:00

Letošní ročník nese podtitul Art as Idea, tedy Umění jako myšlenka. Umění totiž není jen hezký obrázek, ale jedná se o myšlenkový proces, jenž vede člověka k vytvoření uměleckého díla. Celá akce je jako vždy navázána na probíhající výstavu, tentokrát na retrospektivní výstavu ostrovského fotografa Bořivoje Hořínka.

Akce je koncipována jako den otevřených dveří. Proto bude vstup na všechny body programu i na výstavu zcela zdarma. Od 13 hodin začne program pro nejmenší, Divadlo Letadlo si letos přichystalo hru Průzkumníci v Africe. Od 14 do 16 hodin pak bude probíhat blok výtvarných dílen pro děti i dospělé. Zde si návštěvníci mohou prověřit své výtvarné vlohy. Vyvrcholením Zahradní slavnosti bude od 16 hodin performance a autorský workshop vedený Bořivojem Hořínkem, který bude od 17 hodin následován komentovanou prohlídkou výstavy.Bořivoj Hořínek se své tvorbě věnuje nejen fotografii, ale také akcím ve veřejném prostoru. Zaměřuje se na vytváření dějů, které následně zachycuje v sekvencích jednotlivých proměn, čímž vznikají jedinečné „záznamy“. Typické jsou pro autora rovněž čtvercové kompozice a využití přírodních materiálů, stejně jako imaginativní světelné realizace. Více informací nejenom o jeho probíhající výstavě najdete na webu Galerie umění Karlovy Vary.

Informovala Veronika Svobodová za Krajský úřad Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:kú)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
12%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
55%