Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Nové oddělení krajského úřadu zjednoduší podávání žádostí o dotace

Nové oddělení krajského úřadu zjednoduší podávání žádostí o dotace

Krajský úřad přechází na centralizovaný způsob administrace krajských dotací. Postupně dojde k přesunu administrace dotačních programů na odbor investic pod nově zřízené oddělení krajských dotací a již existující oddělení grantových schémat.

Krajský úřad Karlovarského kraje
11. září 2023 - 12:00

Cílem procesu je vyšší efektivita, zjednodušení podávání žádostí, podpora elektronizace a stabilita celého systému vyhodnocování dotací. Ve vztahu k žadatelům by pak centralizace dotací mohla přinést jednodušší komunikaci a větší srozumitelnost.

„Dosud se všech 46 krajských dotačních programů administrovalo v rámci odborů, na kterých byly vyhlašovány, a agenda byla poměrně roztříštěná. Vedení krajského úřadu proto zhruba před půl rokem přišlo s myšlenkou centralizace dotací, která začíná po důkladné přípravě od 1. 10. Jedná se o zásadní nástroj k rozvoji projektů a aktivit v Karlovarském kraji i s ohledem na sumu bezmála 227 milionů korun, již jsme na programové dotace v loňském roce vyčlenili. Nové oddělení personálně zajistí již stávající úředníci, dotační specialisté jednotlivých odborů, tudíž se nebude navyšovat počet systematizovaných míst,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.Efektivnímu nastavení systému administrace dotací se zástupci krajského úřadu věnují od roku 2018. Mimo jiné byla například spuštěna forma elektronického podání žádosti nebo zavedena elektronizace vnitřních systémů úřadu. A další změny budou vzhledem k digitalizaci a robotizaci pokračovat.

Informovala Mgr. Jarmila Ivasková za Krajský úřad Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch.kú)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
68%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%