Svátek má: Emil

Regiony

Velikost textu:

Noviny v oblasti inovačních voucherů

Noviny v oblasti inovačních voucherů

Program rozvoje konkurenceschopnosti Karlovarského kraje přináší noviny v oblasti inovačních voucherů.

Karlovy Vary
5. května 2022 - 12:00

V letošním roce je opět vyhlášen dotační titul Program rozvoje konkurenceschopnosti Karlovarského kraje, který podporuje 2 typy voucherů – inovační a kreativní. Zájem o tyto vouchery v Karlovarském kraji roste.

Program rozvoje konkurenceschopnosti Karlovarského kraje poskytuje pomocí "Inovačních voucherů" finance na spolupráci firem a výzkumníků. V roce 2021 podpořil 11 žádostí v hodnotě téměř 2 miliony korun. Také v letošním roce budou moci žadatelé o inovační voucher zažádat. Pro rok 2022 na ně Karlovarský kraj vyčlenil nově 3 miliony korun. Pokud žadatel uspěje, může získat částku ve výši až 170 000 Kč na nákup výzkumu na univerzitách a vědeckých centrech a výsledek této spolupráce poté může využít pro zavedení nových výrobků či služeb.

Novinky pro rok 2022:
1. Došlo k rozšíření okruhu způsobilých žadatelů. Doposud mohl žádat pouze malý či střední podnik se sídlem na území Karlovarského kraje. Od letošního roku mohou žádat i firmy, které mají v Karlovarském kraji své provozovny. V takovém případě musí ale prokázat, že v Karlovarském kraji opravdu působí a provozovna nebyla jen účelově zřízena.

2. V oblasti podporovaných aktivit došlo k přesunutí aktivity „zpracování marketingové strategie“ do jiného, více vhodnějšího dotačního nástroje, a to "Kreativní vouchery".

3. Změna spočívá také v zúžení okruhu způsobilých žadatelů. Od letošního roku nemohou o Inovační vouchery žádat velké podniky. Důvodem je dlouhodobý nezájem ze strany velkých podniků o tento voucher.

„Rok 2021 považujeme za rekordní v počtu žádostí, ale věříme, že Karlovarský kraj představuje v oblasti inovací velký potenciál a v letošním roce opět překonáme další rekord. Díky Inovačním voucherům vznikají velmi zajímavé projekty, které náš kraj posouvají v oblasti inovací směrem kupředu,“ uvedl ředitel Karlovarské agentury rozvoje podnikání Vlastimil Veselý.Pokud tedy máte firmu a potřebujete analyzovat, měřit, testovat, vyvíjet nové procesy, nastavit strategie, prostě inovovat, poznamenejte si datum 24. května, kdy můžete začít o Inovační voucher žádat. Konec příjmu žádostí je 31. května 2022. Nerozhoduje rychlost. Podpořené mohou být jen kvalitně zpracované projekty, které dosáhnou potřebného počtu bodů ve fázi věcného hodnocení žádostí.

V případě dotazů je možné využít individuální konzultace projektových záměrů. V případě potřeby se můžete obracet na projektovou manažerku Programu Šárku Harušťákovou - .zc.vk-prak@avokatsurah.akras

Karlovarskenovinky.cz informovala Jitka Čmoková za Krajský úřad Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch)