Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Nový Kostel bodoval v celostátním finále soutěže Vesnice roku

Nový Kostel bodoval v celostátním finále soutěže Vesnice roku

V létě se občané Nového Kostela radovali z prvenství v krajském kole soutěže Vesnice roku 2018 a nyní mají opět důvod k oslavám.

Nový Kostel
18. září 2018 - 12:00

Obec z Karlovarského kraje obsadila v celostátním finále skvělé třetí místo. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo o tomto víkendu v Luhačovicích za účasti ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové. Informovala Veronika Severová za Krajský úřad Karlovarského kraje.

Oblíbenou soutěž každoročně vyhlašuje Spolek pro obnovu venkova ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Svaz měst a obcí ČR a Ministerstvo zemědělství ČR. Letošního klání se zúčastnilo na 228 obcí z celé České republiky, což bylo o 15 více než loni.

„Soutěž Vesnice roku má za sebou úspěšný čtyřiadvacátý ročník. Za dobu své existence si získala celorepublikovou prestiž. Svědčí o tom i počet přihlášených obcí, které každoročně chtějí poměřit své síly s ostatními. Význam našeho venkova je nedocenitelný,“ poznamenala ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.


Hodnotící komise vybírala ze 13 finalistů. Při hodnocení se zaměřovala nejen na společenský život, aktivity občanů, podnikání, ale i na občanskou vybavenost, úspory energií či péči o veřejná prostranství a zeleň. Vítězem se nakonec stala obec Dolní Němčí ze Zlínského kraje, druhé místo patřilo Šumvaldu z Olomouckého kraje a třetí již zmíněnému Novému Kostelu.


„Chtěla bych vyslovit velikou gratulaci všem občanům Nového Kostela a především pak starostovi obce Oto Teuberovi. Díky takto skvělému umístění obce Nový Kostel v celorepublikové soutěži Vesnice roku 2018 je náš kraj opět více vidět," uvedla hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová po slavnostním vyhlášení výsledků soutěže.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch.oú nk)