Svátek má: Lýdie

Regiony

Velikost textu:

O grant na Oranžové schody a přechody žádejte do konce března

O grant na Oranžové schody a přechody žádejte do konce března

Čas na podání žádostí o grant v programech Oranžové schody a Oranžové přechody Nadace ČEZ je do konce března.

Bezbarierový vchod do GaSOS Chodov
20. února 2018 - 12:00

Vytvořit handicapovaným dětem i dospělým příjemné bezbariérové prostředí nebo napomoci bezpečnějšímu silničnímu provozu ve vaší obci můžete opět  s finanční podporou Nadace ČEZ. Ta loni přidělila v obou programech úspěšným žadatelům o grant částku přesahující 3,9 milionů korun.  

Grantové řízení Oranžové schody je zaměřeno na podporu bezbariérového přístupu pro žáky, studenty a pedagogy na školách. Nadační příspěvek je určen na nákup zařízení a stavební úpravy, které pomohou překonat nebo odstranit architektonické bariéry (výtahy, nájezdové rampy, schodolezy, plošiny, naváděcí systémy apod.)

V loňském roce podpořila Nadace ČEZ 5 škol celkovou částkou 2 044 700 Kč. V Karlovarském kraji má od minulého roku díky nadaci nový bezbariérový vchod Gymnázium a SOŠ Chodov.

Ohnivá záře nad městem. Uprostřed sídliště vyhořel objekt bývalé restaurace

Grantové řízení Oranžový přechod je zaměřeno na podporu zvyšování bezpečnosti formou instalace osvětlení přechodů pro chodce. Nadační příspěvek je určen na instalaci osvětlení dosud neosvětlených nebezpečných přechodů pro chodce. Pokud je přechod osvětlen, riziko střetu vozidla s chodcem se podle dopravních expertů snižuje až 65 procent. Maximální výše nadačního příspěvku je 120 000 Kč. V roce 2017 podpořila Nadace ČEZ vybudování a instalaci osvětlených přechodů v 16 obcích celkovou částkou 1 860 532 korun.

„Snažíme se pomáhat v naplňování základního hesla bezpečnosti na silnicích, které zní vidět a být viděn, a předcházet tak nepříjemným dopravním situacím. Nebezpečných přechodů je ale stále mnoho a zájem měst, obcí i široké veřejnosti o jejich osvětlování neustává,“ uvedla Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.


Oranžové přechody Nadace ČEZ byly v loňském roce nominovány ve veřejné anketě deníku E15 Gesto desetiletí: Deset projektů, které změnily Česko, ve které obsadily druhé místo. Bezpečnější cestu do škol mají v Plzeňském kraji od podzimu třeba děti v Horní Lukavici na Klatovsku.

Pro obě grantová řízení přijímá nadace žádosti do 31. března pouze prostřednictvím webového formuláře. Nadační příspěvek mohou úspěšní žadatelé čerpat maximálně 365 dní od data podání žádosti.

Karlovarskenovinky.cz informovala Mgr. Michaela Jirovcová, mluvčí Skupiny ČEZ pro západní Čechy a regionální manažer komunikace ČEZ, a.s.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:čez)