Svátek má: Magdaléna

Regiony

Velikost textu:

Obecní úřady mohou omezit nakládání s povrchovými vodami

Obecní úřady mohou omezit nakládání s povrchovými vodami

​Dlouhodobý nedostatek srážek a přetrvávající sucho způsobilo pokles hladin řek a dalších vodních zdrojů v Karlovarském kraji i v dalších částech země.

Ilustrační foto
5. srpna 2018 - 12:00

Seznam vodních toků v našem regionu, kde v současné době dochází k významnému poklesu průtoku a hladiny vody, vydal státní podnik Povodí Ohře. Krajský úřad chce proto připomenout obecním úřadům, že v tomto období mohou upravit, omezit, popřípadě zakázat obecné nakládání s povrchovými vodami.

„Chtěli bychom upozornit obecní úřady, že v okamžiku, kdy to vyžaduje veřejný zájem, mohou na základě vodního zákona omezit na území obce takové činnosti, jako je mytí aut, zalévání zahrad, hřišť či napouštění bazénů vodou z postižených vodních toků. Stejně tak mohou obce či provozovatelé vodovodů doporučit občanům omezit tyto činnosti v případě nedostatku pitné vody, kterou lidé někdy čerpají do bazénů nebo na zalévání přímo z vodovodu,“ upřesnil krajský radní Karel Jakobec.

V programu na protipovodňová opatření zbývají ještě peníze

Vodní toky, postižené úseky dle POh.docSeznam postižených úseků vodních toků vydaný státním podnikem Povodí Ohře je v tištěné podobě k dispozici na vodoprávním úřadě Krajského úřadu Karlovarského kraje (odbor životního prostředí a zemědělství).

Informovala Jana Pavlíková za Krajský úřad Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch)