Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Od 23.května můžete opět navštívit všechny objekty Městského muzea

Od 23.května můžete opět navštívit všechny objekty Městského muzea

Z nečekané situace se rozhodli vytěžit maximum možného a připravili několik novinek.

Hrad Seeberg
16. května 2020 - 12:00

Městské muzeum: Upravili jsme stávající expozici tak, aby návštěvníkům nabídla více exponátů a příběhů z historie Františkových Lázní. Za zmínku stojí pozůstalost františkolázeňského malíře Fritze Pontiniho nebo nově zrestaurovaný návrh lesního oltáře ve Wiedermannově parku, který ilustruje historii místního okrašlovacího spolku.

Hrad Seeberg: Jednou z novinek je zpřístupnění černé kuchyně, kterou si dosud bylo možné prohlédnout pouze přes skleněnou přepážku. Díky jejímu odstranění budou návštěvníci moci vstoupit přímo do hradní kuchyně a zblízka si prohlédnout unikátně zachovaný prostor z poloviny 16. století. Proměnou prošel také rytířský sál, ve kterém na návštěvníky nečekají jen interiérové změny, ale také nová výstava o historii hradu. Novinkou je i přehledná časová osa umístěná v průjezdu hradního paláce.

NPR Soos: Národní přírodní rezervace Soos je již od Velikonoc v omezeném režimu zpřístupněna. Na jaře očekávané zahájení návštěvnického provozu v nových prostorách se však kvůli vládním omezením přesune až na začátek léta. Uplynulé týdny jsme věnovali především záchranné stanici a oživení její řádné činnosti.


Prozatím můžete navštívit naučnou stezku NPR Soos v časech:
pondělí – pátek, otevírací doba: 13:00–17:00
sobota – neděle, otevírací doba: 10:00–17:00

S ohledem na nařízení vlády nejsou přístupné objekty muzea ani toalety.

Karlovarskenovinky.cz informovalo Městské muzeum Františkovy Lázně

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:arch.hrad)